Trwa ładowanie...

ZNP: jeśli rząd usiądzie do rozmów, przedstawi nową propozycję, egzaminy się odbędą

- Jak idzie powódź, to się buduje tamę. Mówiliśmy, czym może się skończyć ignorowanie naszych postulatów. Całą odpowiedzialność za sytuację, którą mamy dziś w oświacie ponosi rząd – powiedział w programie „Money. To się liczy” Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.

ZNP: jeśli rząd usiądzie do rozmów, przedstawi nową propozycję, egzaminy się odbędąŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3tpzzi
d3tpzzi

– Jeśli rząd siądzie dziś z nami do rozmów, przedstawi nowe propozycje, egzaminy jutro się odbędą. Przed nami cały dzień, rozmawiamy w ZNP o różnych scenariuszach, liczymy na spotkanie z rządem i pozytywne rozwiązanie ws. egazminów. Natomiast nie ma naszej zgody na to, by bez porozumienia przerywać akcję. Był czas, przestrzegaliśmy. Rozmowy, które były trochę takim chocholim tańcem, zaczęły się pod koniec marca - dodał Baszczyński.

- Potrzebny jest gest dobrej woli ze strony ZNP – odpowiedział Maciej Kopeć, wiceszef resortu edukacji, który nie chciał wziąć udziału w programie "Money. To się liczy" razem z przedstawicielem ZNP. – Jeśli przewodniczący Broniarz mówi, że strajk odbędzie się także podczas egzaminów, to ja nie widzę w tym gestu dobrej woli. Egzaminy się odbędą, bo nie ma innej formalnej możliwości.

Wtorek to drugi dzień strajku nauczycieli. Nauczyciele nie zamierzają go zawiesić na czas egzaminów. Nic nie zapowiada szybkiego porozumienia z rządem.

d3tpzzi

Zobacz rozmowę z Krzysztofem Baszczyńskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tpzzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tpzzi