Trwa ładowanie...

Zobacz, jak dostać zniżkę na zakupy w hipermarkecie

Na jedzenie i podstawowe produkty codziennie wydajemy krocie. Każdy sposób na zaoszczędzenie kilku groszy wydaje się więc dobry. Wiedzą o tym sprzedawcy. Chcąc przyciągnąć klientów, wiele sieci super- i hipermarketów oferuje nam specjalne programy lojalnościowe - związane najczęściej z posiadaniem zniżkowej karty. Sprawdziliśmy, jak one działają i czy warte są zachodu.

Share
Zobacz, jak dostać zniżkę na zakupy w hipermarkecie
Źródło: newspix.pl, fot: Katarzyna Naworska
d3l6c3p

Programy lojalnościowe są do siebie bardzo podobne, a większość jest bezpłatna. Różni je natomiast sposób naliczania zniżek. By z nich skorzystać, należy przeważnie tylko podejść do punktu obsługi klienta danego sklepu i o taki program spytać. Potem, robiąc zakupy wystarczy za każdym razem okazać karty rabatowe, które dostaliśmy od sklepu. Odkładają się na nich złotówki, które możemy następnie wykorzystać przy zakupach lub punkty, wymieniane zazwyczaj na nagrody. - Korzystam z kart zniżkowych - mówi Sylwia Hober (24 l.) z Gdańska. - To bardzo dobry pomysł. Zostawiamy mnóstwo pieniędzy w supermarketach, warto korzystać z każdej zniżki - dodaje.

Do programów nie mają też zastrzeżeń rzecznicy konsumenta. Jak przekonują są bezpieczne. - Skarg na programy lojalnościowe proponowane przez hipermarkety praktycznie nie mamy - mówi Agnieszka Chilicka, rzecznik praw konsumenta z Gdańska. - W ostatnim okresie wpłynęło do nas tylko jedno zgłoszenie o nieprawidłowościach, sprawa została jednak polubownie i szybko rozwiązana.

Czym różnią się popularne karty rabatowe?

Program lojalnościowy "Rodzinka"; z Carrefoura.

Na bezpłatnej karcie zbiera się punkty podczas każdych zakupów. Żeby ją dostać, trzeba wypełnić formularz w punkcie obsługi klienta. Za każdym razem, gdy płacimy za zakupy przy kasie, dajemy sprzedawcy kartę, a on nabija na nią kolejne punkty. Ilość przyznanych punktów różni się w zależności od produktów. Każde 600 punktów można wymienić na kupon o wartości 10 zł, do wykorzystania podczas następnych zakupów.

d3l6c3p

Karta lojalnościowa "Clubcard" od Tesco

Kartę "Clubcard" oraz karty breloki dla najbliższych otrzymujemy bezpłatnie. Za każdym razem, gdy w sklepie wydamy 2 zł, na karcie przybędzie 1 punkt. Za zebrane punkty otrzymujemy bony, którymi można płacić za zakupy w Tesco oraz kupony zniżkowe na produkty. Punktów nie musimy liczyć sami - Tesco 4 razy w roku za zebrane punkty wysyła bony oraz kupony.

Karta "Klub Konesera" Almy

By zostać członkiem klubu, należy zrobić zakupy za minimum 200 zł i wypełnić odpowiedni formularz. Po otrzymaniu specjalnej karty rozpoczynamy zbieranie punktów. Każde 10 zł wydane w sklepie to 1 punkt na naszej karcie. Punkty wymieniać można na limitowane produkty dostępne tylko dla członków klubu.

Karta "Payback" z Reala

Udział w programie jest bezpłatny. Gdy wypełnimy formularz zgłoszeniowy otrzymamy specjalną kartę "Payback", na której za każde wydane w sklepie 2 zł otrzymamy 1 punkt. Zebrane punkty wedle uznania wymienić można na nagrody i kupony rabatowe.

Program lojalnościowy "Skarbonka" w Auchan

By wziąć udział w programie należy założyć kartę płatniczą Skarbonka MasterCard lub kartę kredytową Visa Auchan. Wystarczy zgłosić się do punktu doradztwa finansowego na terenie sklepu. Od tej pory za każdym razem, gdy kupimy produkty oznaczone logo "Skarbonka", na naszej karcie pojawią się dodatkowe złotówki. Przy cenie każdego artykułu dostępnego w programie znajduje się kwota, którą zarobimy kupując dany produkt.

d3l6c3p

Program "Lojalność popłaca" oraz "Karta Sum" z E.Leclerc

Udział w programach jest bezpłatny. Hipermarkety w Warszawie, Katowicach, Bełchatowie, Tychach i Radomiu oferują program "Lojalność popłaca". By wziąć w nim udział, należy zgłosić się po specjalną kartę do punktu obsługi klienta. Podczas zakupów na naszej karcie zaczną pojawiać się punkty, które wymienić można na jeden z ok. 160 prezentów. Hipermarket w Gdańsku oferuje kartę "Sum", na której gromadzimy nie punkty, a złotówki za kupno określonych produktów.

Karta Piotra i Pawła

By wziąć udział w programie i otrzymać rabatową kartę, należy zrobić zakupy za minimum 150 zł. Za każdym razem, gdy przy płaceniu za produkty przy kasie okażemy kartę rabatową otrzymamy zniżkę. Minimalna kwota kwalifikująca nas do zniżki to 50 zł. Na kartę są też zniżki na 2 specjalnie oznaczone produkty dziennie.

W dzisiejszym wydaniu Faktu polecamy również: Urodziła zdrowe dziecko i skazała je na śmierć w fekaliach

d3l6c3p

Podziel się opinią

Share
d3l6c3p
d3l6c3p