Trwa ładowanie...
d3pl76n

ZUE ma 800 mln zł w portfelu, startuje do przetargów na 500 mln zł

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Portfel zamówień ZUE wynosi obecnie ok. 800 mln zł, a wartość ofert, które ZUE złożyło i złoży w najbliższym czasie to łącznie ok. 500 mln zł, poinformowali członkowie zarządu. Na rynkach zagranicznych spółka liczy w tym roku na kontrakt w kraju bałkańskim, w którym do tej pory nie jest obecna.

Share
d3pl76n

"Szacowana struktura sprzedaży na cały 2015 r. jest zbliżona do tego, co było w I kw., z tą różnicą, że przybędzie projektów energetycznych. Obecny backlog to jest ok. 800 mln zł" - powiedział wiceprezes Marcin Wiśniewski podczas konferencji prasowej.

W I kw. struktura sprzedaży obejmowała w 45% projekty miejskie, 38% kolejowe, 2% energetyczne i w 15% sprzedaż usług sprzętowych. W całym roku spodziewany jest udział na poziomach odpowiednio 45%, 37%, 8% i 10%.

"Łączna wartość przetargów, do których ZUE startuje to ok. 500 mln zł. To aktualny rynek, do którego 'podchodzimy'" - dodał Wiśniewski.

d3pl76n

Wśród przetargów są m.in. budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki, przebudowa trasy tramwajowej Dworzec Wileński - Żerań Wschodni w Warszawie, prace na liniach kolejowych nr 131, 274 i E59.

Spółka pracuje także nad pozyskaniem w drodze przetargu zamówienia w kraju bałkańskim.

"Pracujemy nad pozyskaniem kontraktu w kraju bałkańskim, w którym jeszcze nie byliśmy obecni, zadanie obejmuje projektowanie i budowę. W tym roku spodziewamy się rozstrzygnięcia. Rozmawiamy też w krajach bałtyckich, ale to są tematy, które nie wiadomo, czy się sfinalizują" - podsumował prezes Wiesław Nowak.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obejmującą m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 644 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d3pl76n

Podziel się opinią

Share
d3pl76n
d3pl76n