Trwa ładowanie...

Związkowcy po spotkaniu z Bieńkowską

Specjalne zespoły ekspertów, urzędników i związkowców zajmą się sytuacją na kolei. To jedno z ustaleń po spotkaniu przedstawicieli związków zawodowych, działających na kolei z wicepremier Elżbietą Bieńkowską

Związkowcy po spotkaniu z BieńkowskąŹródło: PAP/ Bartłomiej Zborowski
d4ja2hf
d4ja2hf

Specjalne zespoły ekspertów, urzędników i związkowców zajmą się sytuacją na kolei. To jedno z ustaleń po spotkaniu przedstawicieli związków zawodowych, działających na kolei z wicepremier Elżbietą Bieńkowską. Od prawie tygodnia jest ona odpowiedzialna za transport i infrastrukturę.

Tematem pierwszych rozmów było bezpieczeństwo na kolei i sytuacja w Przewozach Regionalnych. W zeszłym tygodniu w spółce ogłoszono pogotowie strajkowe. Związkowcy domagają się między innymi zmiany systemu finansowania firmy. Dziś są za to odpowiedzialni marszałkowie województw. Kolejarze chcą, by koszty działalności przewozów pokrywał budżet centralny. Ich zdaniem nie powinno też być rozbicia na poszczególne województwa, co ułatwiłoby funkcjonowanie i zredukowało koszty.

Szef związku maszynistów Leszek Miętek podkreślił, że w czasie rozmowy, Elżbieta Bieńkowska nie wykluczała żadnego rozwiązania. Szczegóły zmian mają być opracowane przez nowe zespoły. Zajmą się one także poprawą bezpieczeństwa na kolei. Chodzi między innymi o nowy system szkoleń dla maszynistów i kontrolę czasu pracy.

Pierwsze efekty pracy poznamy prawdopodobnie za miesiąc. Kolejne spotkanie związkowców z wicepremier Elżbietą Bieńkowską jest planowane na początek stycznia przyszłego roku.

d4ja2hf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ja2hf