Trwa ładowanie...
d3mqdtl
d3mqdtl

Zwolnienia w WSK PZL Rzeszów

260 zamiast planowanych 350 osób straci pracę w wyniku ostatnich zwolnień grupowych w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów. Redukcja zatrudnienia byłaby większa gdyby nie oszczędności w przedsiębiorstwie - między innymi dodatkowych 11 dni bezpłatnego urlopu oraz znacznie mniejszy od zagwarantowanego w układzie zbiorowym wzrost płac.
Share
d3mqdtl

260 zamiast planowanych 350 osób straci pracę w wyniku ostatnich zwolnień grupowych w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów.

Redukcja zatrudnienia byłaby większa, gdyby nie oszczędności w przedsiębiorstwie - między innymi dodatkowych 11 dni bezpłatnego urlopu oraz znacznie mniejszy od zagwarantowanego w układzie zbiorowym wzrost płac.

To już trzecie zwolnienia grupowe w WSK Rzeszów od listopada ubiegłego roku. W wyniku dwóch poprzednich pracę straciło 220 osób. Pracownicy wraz z wypowiedzeniem otrzymali jednak gwarancję ponownego zatrudnienia w pierwszej kolejności w przypadku poprawy sytuacji firmy.

Poinformowano ich też o możliwości skorzystania z konsultacji prowadzonych w przedsiębiorstwie przez Wojewódzki Urząd Pracy, z którym zarząd spółki przygotował program wsparcia dla zwalnianych pracowników.

WSK Rzeszów zatrudnia około 3700 osób. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją komponentów lotniczych i kompletnych jednostek napędowych, między innymi do samolotu F16.

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl