Trwa ładowanie...
d1cxryj

Zysk netto ZM Ropczyce wzrósł r/r do 1,79 mln zł w III kw. 2015 r.

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Zakłady Magnetyzowe Ropczyce odnotowały 1,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,41 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Share
d1cxryj

Zysk operacyjny wyniósł 3,05 mln zł wobec 3,01 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,66 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 49,26 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 10,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 7,36 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 172,04 mln zł w porównaniu z 158,81 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-III kw. 2015 r. wyniósł 9,84 mln zł wobec 9,83 mln zł zysku rok wcześniej.

d1cxryj

"Wzrost wyniku netto o 48,95% r/r [w I-III kw.] to dla nas powód do zadowolenia. Pokazuje on, że jesteśmy konsekwentni w naszych działaniach. Powtarzamy to często, ale podkreślę ponownie, że bardzo ważne jest dla nas sukcesywne zwiększanie skali działalności oraz optymalizacja kosztów, zwiększająca rentowność sprzedaży. Wyniki za 9M 2015 r. są zgodne z naszymi oczekiwaniami, jednak ciągle mamy apetyt na więcej" - skomentował wiceprezes ds. finansowych Robert Duszkiewicz, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że pomimo nie sprzyjających zdarzeń makroekonomicznych, w III kwartale spółce udało się nawiązać współpracę z nowymi klientami.

"Efekty naszych działań powinny być widoczne już w najbliższych miesiącach. W perspektywie kolejnych kwartałów chcielibyśmy nawiązać ścisłą współpracę z partnerami z nowego dla nas rynku wietnamskiego, chcielibyśmy ponadto zwiększać udział sprzedaży wyrobów wysokoprzetworzonych, które wpływają na poziom generowanej marży brutto" - powiedział wiceprezes.

Po 9 miesiącach 2015 roku widać znaczącą poprawę sprzedaży w podstawowym dla działalności spółki obszarze hutnictwa żelaza i stali - zanotowano wzrost 18,1% r/r. W sektorze cementowo-wapienniczym odnotowano 13,3-proc. wzrost sprzedaży r/r, w obszarze hutnictwa metali nieżelaznych dynamika wzrostu sprzedaży wyniosła 27,6% r/r, podano także w materiale.

d1cxryj

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe.

(ISBnews)

d1cxryj

Podziel się opinią

Share
d1cxryj
d1cxryj