Trwa ładowanie...

Zyskują firmy ze Ściany Wschodniej

Polskie firmy zarejestrowane na wschodzie kraju, są w coraz lepszej kondycji finansowej. Takie wnioski wynikają z najnowszego raportu ryzyka branżowego przygotowanego dla "Dziennika Gazety Prawnej".
Share
Zyskują firmy ze Ściany Wschodniej
Źródło: Jupiterimages
d251akl

Choć poprawa wyników przedsiębiorstw jest widoczna we wszystkich województwach, najwięcej powodów do zadowolenia mają firmy działające w województwie lubelskim i podkarpackim. W ciągu roku ich osiągnięcia poszły w górę o 14 procent. W województwie podlaskim - o 13 procent. W zamożniejszych województwach: mazowieckim, dolnośląskim, śląskim czy wielkopolskim wzrost nie przekroczył 9 procent.

Zdaniem ekspertów, to wynik tego, że przedsiębiorstwa ściany wschodniej startowały z niższego pułapu i dlatego teraz odnotowują spektakularne wzrosty. Nie bez znaczenia są też środki unijne przyznawane na projekty infrastrukturalne realizowane przez lokalnych przedsiębiorców.
Mimo że firmy na wschodzie odnotowały największą poprawę kondycji finansowej, dużo lepiej radzą sobie te z zachodu Polski. W województwie lubuskim i na Dolnym Śląsku 2/3 około 67 procent firm znajduje się w dobrej kondycji. Na wschodzie kondycja 60 procent przedsiębiorstw jest nadal słaba.

d251akl

Podziel się opinią

Share
d251akl
d251akl