Trwa ładowanie...

Licytacji o Polkomtel raczej nie będzie

Zygmunt Solorz-Żak nie wziąłby udziału w licytacji o Polkomtel. Jednak wiele wskazuje na to, że takiej formuły nie będzie.

Licytacji o Polkomtel raczej nie będzieŹródło: Jupiterimages
d40v322
d40v322

Nie ma oficjalnych informacji o tym, jak będzie wyglądać finał sprzedaży Polkomtelu, jednej z największych w tym regionie Europy transakcji.

– Sprzedający Polkomtel zastrzegają sobie takie przeprowadzenie transakcji, aby do końca utrzymać „napięcie konkurencyjne”. Nie słyszałem jednak o koncepcji licytacji. Termin składania ostatecznych ofert to obecnie 10 czerwca, ale może się zmienić – powiedziała nam pragnąca zachować anonimowość osoba zbliżona do doradców właścicieli Polkomtelu.

Solorz-Żak przeciwny licytacji

Według naszego rozmówcy, trwają procedury związane z due diligence. Niepewność co do tego, w jaki sposób będzie przebiegać transakcja, sprawiła, że doradcy Zygmunta Solorza-Żaka zwrócili się do sprzedających z pytaniem o wyjaśnienie sytuacji. Właściciel Polsatu chce wiedzieć, w czym uczestniczy.

Z naszych informacji wynika też, że nie wziąłby udziału w ewentualnej licytacji. Wolałby skupić się wtedy na samodzielnej budowie sieci komórkowej w oparciu o NFI Midas i Cyfrowy Polsat, który – jak Telewizję Polsat – zbudował sam.

d40v322

Rynek spekulował, że jeśli Solorz-Żak nie kupi Polkomtelu, może się zainteresować siecią Play. Z rozmów, jakie przeprowadziliśmy, wynika jednak, że biznesmen uważa, iż sieć Playa nie pasowałaby do jego projektu LTE pod względem technicznym. Co innego sieci Polkomtelu, Centertelu czy PTC. Barierą, zdaniem naszych rozmówców, jest też cena, jakiej mogą oczekiwać właściciele Playa.

Orange – naturalny partner

Spółki z grupy Solorza-Żaka współpracowały już z PTC, a obecnie ich głównym partnerem jest Centertel (sieć Orange). Cyfrowy Polsat i Mobyland (Solorz-Żak jest jego pośrednim udziałowcem i sprzedaje firmę do NFI Midas) podpisały z operatorem z grupy TP umowy o tzw. roamingu krajowym, czyli dostępie do jego infrastruktury. Jak wynika z prospektu NFI, Orange ma prawo do sprzeciwu wobec ewentualnego przenoszenia przedsiębiorstwa Mobylandu do innego podmiotu.
„Data komercyjnego startu dotąd nie nastąpiła, nie została również wyznaczona przez strony” – podano.

W piątek Midas podał nowe terminy zakończenia publicznej oferty akcji. Szybciej przydzieli wszystkie walory. Chce zakończyć procedurę 31 maja, a nie 2 czerwca.

urszula.zielinska@parkiet.com PARKIET

d40v322
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40v322