Trwa ładowanie...

Pies w restauracji? W tym wypadku właściciel lokalu nie może odmówić

Główny Inspektorat Sanitarny przypomniał, jak wyglądają zasady dotyczące przychodzenia z czworonogami do sklepów czy lokali gastronomicznych. Choć według przepisów decyzja należy wyłącznie do właściciela danego lokalu, to w tej jednej sytuacji nie może on odmówić wstępu osobie ze zwierzęciem.

Pies w restauracji? W tym wypadku właściciel lokalu nie może odmówićPies w restauracji? W tym wypadku właściciel lokalu nie może odmówićŹródło: Adobe Stock, fot: prystai
d4fr7lr
d4fr7lr

Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że ostateczna decyzja o wpuszczaniu zwierząt do lokali gastronomicznych czy sklepów należy do właściciela danego miejsca, który nie musi uzasadniać swojego wyboru.

Personel lokalu może więc zarówno dać wstęp wolny właścicielom z pupilami, jak i nie dopuszczać ich obecności. Jest jednak wyjątek - gdy gość lub klient jest osobą niepełnosprawną, której towarzyszy pies asystujący.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na koncie ma 9,5 mln zł. Jak do tego doszedł? "Byłem młodym pelikanem" Marcin Iwuć w Biznes Klasie

Właściciel lokalu nie może odmówić do niego wstępu psu asystującemu osobie z niepełnosprawnością - podkreśla GIS.

GIS zwraca uwagę, że coraz więcej lokali decyduje się na przyjazną politykę wobec zwierząt i godzi się na ich obecność. Przypomina jednak, że należy dbać, aby zwierzę nie zakłócało pobytu innych gości, nie zanieczyszczało otoczenia i nie przeszkadzało personelowi.

d4fr7lr

Właściciele lokali muszą zapewnić, że produkowana i oferowana żywność jest bezpieczna, co oznacza m.in. opracowanie procedur zapobiegających zanieczyszczeniu żywności przez zwierzęta.

Jeśli (właściciel - przyp. red.) zdecyduje, że klienci mogą wejść razem ze swoimi pupilami, musi zapewnić takie warunki, aby obecność zwierząt nie powodowała zanieczyszczenia żywności. Z tego też powodu, nawet jeśli lokal jest przyjazny psom, właściciel lokalu nie zezwoli na ich przebywanie na zapleczu czy w miejscach, w których przygotowywane są potrawy - wyjaśnia GIS w komunikacie.

Główny Inspektorat Sanitarny przypomniał, że to organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawdzają, czy restauratorzy i właściciele sklepów przestrzegają wymogów dotyczących bezpieczeństwa żywności.

Podczas takiej kontroli sprawdzane są dokumenty, które potwierdzają, czy w danym miejscu działalności gospodarczej, czyli restauracji lub sklepie, stosowane są odpowiednie procedury, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4fr7lr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fr7lr