Trwa ładowanie...
d1tcu2r

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 28 kwietnia

...

d1tcu2r
d1tcu2r

28.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 28 kwietnia

RZECZPOSPOLITA

Kompania Węglowa stoi nad przepaścią. Dziś stanie dziewięć kopalń. Jutro górnicy będą manifestowali w Katowicach. Tylko reformy mogą uratować największą polską spółkę węglową przed bankructwem - twierdzą eksperci. (s. B1)

Upada kolejna sieć z elektroniką. Kondycja branży jest fatalna. Rocznie znika kilkaset sklepów. Teraz wniosek o upadłość złożyła sieć Avans. Ledwie pół roku temu upadł Mix Electronics. (s. B2)

d1tcu2r

Spółce KI Chemistry, kontrolowanej przez Jana Kulczyka, nie udało się przekonać Skarbu Państwa do sprzedaży akcji chemicznej spółki. Jednak piłka nadal jest w grze. (s.B5)

W PGNiG start programu dobrowolnych odejść. Spółka chce ograniczyć zatrudnienie. W samym PGNiG pracuje 8 tys. osób, a w grupie ok. 30 tys. Jaką część obejmie program - jeszcze nie wiadomo. (s. B6)

Inflacja przemieniła się ze strasznej Hydry, której banki centralne musiały ucinać kolejne głowy, w zwierzę niemal chronione - napisał Andrzej Sławiński, dyrektor Instytutu Ekonmicznego NBP. (s. B12)

PARKIET

d1tcu2r

PGNiG usprawni zarządzani i zredukuje etaty. Zarząd spółki chce mieć kontrolę nad grupą i lepszych menedżerów. W poniedziałek ma zostać zawarte porozumienie PGNiG ze spółkami zależnymi. (s. 03)

Do końca przyszłego roku Wawel zainwestuje 80 mln zł. Wyniki finansowe za I kwartał nie będą gorsze niż rok temu - sygnalizuje zarząd. (s. 04)

Comp liczy, że najnowsza akwizycja otworzy drogę do sprzedaży automatów pocztowych w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. Grupa może kilkakrotnie zwiększyć sprzedaż eksportową. (s.05)

d1tcu2r

Stalexport Autostrady jest zainteresowany koncesjami na kolejne odcinki autostrad - mówi prezes spółki Emil Wąsacz. (s.13)

GAZETA WYBORCZA

Coraz więcej ludzi na świecie wychodzi z ekstremalnej biedy. Ale jednocześnie bogaci stają się coraz bogatsi. Dziś Międzynarodowy Fundusz Walutowy mówi wprost: wzrost gospodarczy nie jest najważniejszy, nie może wykluczać. (s.20)

"New York Times" po raz pierwszy od lat zanotował wzrost wpływów reklamowych. Gazeta ponownie otworzy swoje polskie biuro. Czy "New York Times" ma najgorsze już za sobą? (s.22)

d1tcu2r

PULS BIZNESU

14 inwestycji 11 firm (w tym Synthosu, Grupy Azoty i Ciechu) za 1,5 mld zł - taki będzie efekt poszerzenia krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. (s. 4)

Luksemburg lobbuje za e-mostem z Polską. Księstwo zaproponuje Warszawie stworzenie infostrady. Nasi przedsiębiorcy są wstępnie zainteresowani. (s. 6)

Warto zatroszczyć się o drobnych akcjonariuszy. Większość firm niesłusznie nie docenia wagi i korzyści z dobrych relacji z inwestorami indywidualnymi - wynika z debaty, w której udział wzięli przedstawiciele MSP, PKN Orlen, PZU, SII i SEG. (s. 20-21)

d1tcu2r

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Dzięki inwestycjom Opla, Fiata i Volkswagena za trzy lata Polska powinna produkować ponad milion samochodów rocznie i tym samym zdobyć pierwsze miejsce w branży w Europie Środkowej. (s A3)

To, czy w latach 2014-2020 nie będzie serii upadłości spółek budowlanych, zależy od wykonawców, a w małym stopniu od GDDKiA - twierdzi nowa szefowa GDDKiA Ewa Tomala-Borucka. (s. A6)

Kryzys na Wschodzie może przejściowo obniżyć inflację i zahamować tempo jej powrotu do celu inflacyjnego NBP - ocenia Andrzej Raczko, członek zarządu NBP. Raczko pytany w rozmowie z "DGP" o to, jaki wpływ na polską gospodarkę będzie miała eskalacja kryzysu na Ukrainie ocenia, że "bezpośrednio na całą gospodarkę nie będzie to znaczący wpływ". (s. A13) (PAP)

mj/

d1tcu2r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tcu2r