Trwa ładowanie...

12 lat więzienia dla hakera za kradzież danych kart kredytowych

Holenderski haker został w piątek (czasu lokalnego) skazany przez sąd w amerykańskim Seattle na 12 lat więzienia za udział w spisku polegającym na kradzieży i sprzedaży na czarnym rynku danych kart kredytowych.

12 lat więzienia dla hakera za kradzież danych kart kredytowychŹródło: BIK
d3d0a8m
d3d0a8m

Śledczy szacują, że ofiarą oszustów padły dziesiątki tysięcy ludzi, a straty oblicza się na ponad 63 mln dolarów.

22-letni David Schrooten, działający pod pseudonimem "Fortezza", w listopadzie ubiegłego roku przyznał się do zarzutów hakerstwa, kradzieży bankowych oraz kradzieży danych - poinformowała prokurator zachodniego okręgu stanu Waszyngton Jenny Durkan. Schrooten został aresztowany w Rumunii, skąd drogą ekstradycji został przekazany władzom USA.

Durkan podkreśliła, że "na drodze sprzedaży 100 tys. skradzionych przez hakerów numerów kart kredytowych oskarżony przyczynił się do utworzenia rentownego czarnego rynku danych".

Schrooten współpracował z innym hakerem, który kradł informacje na temat kart kredytowych, infekując terminale w punktach handlowych. Jego wspólnik, zidentyfikowany jako 21-letni Christopher Schroebel ze stanu Maryland, został w sierpniu 2012 roku skazany na siedem lat więzienia. (PAP)

d3d0a8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d0a8m

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj