Trwa ładowanie...
d3q0faa

13. emerytura pochłonięta przez czynsz. Emeryci się skarżą

- Gdy dostałam trzynastą emeryturę, cieszyłam się jak dziecko. Teraz okazuje się, że zabierze mi ją spółdzielnia - tak o podwyżkach czynszu mówi pani Eugenia z Olsztyna. Skarży się na wzrost opłat administracyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwyżki czynszów pochłaniają 13. emeryturę. Seniorzy się skarżą
Podwyżki czynszów pochłaniają 13. emeryturę. Seniorzy się skarżą (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
d3q0faa

Sprawę kobiety opisuje piątkowy "Fakt". Czytamy w nim, że mieszkańcy jednego z olsztyńskich osiedli skarżą się na podwyżki czynszu, przede wszystkim funduszu remontowego.

Jedną z takich osób jest 90-letnia Eugenia Szachnowicz. Ona co miesiąc musi wydawać o 50 zł więcej właśnie na fundusz remontowy. Zamiast 72 zł jest to już ponad 120 zł miesięcznie. A do tego inne opłaty.

Rocznie wychodzi to więc około 600 złotych. - Tak się cieszyłam, gdy dostałam trzynastkę, bo brakuje mi na lekarstwa. Teraz się okazuje, że zabierze mi ją prezes - mówi emerytka.

d3q0faa

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

I ma sporo racji, bo 13. emerytura ma wynieść niespełna 1000 zł na rękę. To znaczy, że podwyżka czynszu pochłonie zdecydowanie ponad połowę świadczenia, otrzymanego od państwa.

d3q0faa

- Żeby zabezpieczyć środki potrzebne na przeprowadzenie remontów, musieliśmy zmienić wysokość kwoty funduszu. Planujemy wyremontować piwnicę i klatki schodowe - tłumaczy "Faktowi" Andrzej Mróz, zastępca prezesa ds. technicznych w spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie.

To jednak nie przekonuje lokatorów. Twierdzą oni, że w sąsiednich blokach tak wielkich podwyżek nie było.

- Nie wiem czemu przyczepili się do osób starszych, które mają najmniej pieniądzy - żali się Eugenia Szachnowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q0faa

Podziel się opinią

Share
d3q0faa
d3q0faa