Trwa ładowanie...
d1antkv
d1antkv

15 czerwca RN KGHM oceni rekomendację zarządu ws. podziału zysku

8.6.Warszawa (PAP) - 15 czerwca Rada Nadzorcza KGHM wyda opinię odnośnie nowej rekomendacji zarządu co do podziału zysku za 2008 rok - powiedział PAP Józef Czyczerski, członek RN...
Share
d1antkv

8.6.Warszawa (PAP) - 15 czerwca Rada Nadzorcza KGHM wyda opinię odnośnie nowej rekomendacji zarządu co do podziału zysku za 2008 rok - powiedział PAP Józef Czyczerski, członek RN KGHM.

"Rada Nadzorcza jest zwołana na 15 czerwca" - powiedział PAP Czyczerski, dodając, że wtedy rada zajmie się nową rekomendacją zarządu KGHM co do podziału ubiegłorocznego zysku.

W piątek zarząd KGHM zmienił rekomendację co do podziału zysku za 2008 rok i obecnie chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 1,432 mld zł, co daje 7,16 zł na jedną akcję.

d1antkv

Poprzednia oficjalna rekomendacja zarządu zakładała pozostawienie całości zysku w spółce. W 2008 roku KGHM osiągnął 2,9 mld zł zysku netto.

Czyczerski, członek RN z ramienia pracowników, negatywnie ocenia zmianę rekomendacji.

"Wydaje się, że zarząd będzie musiał zweryfikować plany inwestycyjne" - powiedział.

KGHM podał w piątkowym komunikacie, iż powodem podwyższenia rekomendacji jest poprawa warunków makroekonomicznych, bieżącej sytuacji finansowej spółki oraz korzystniejsza w odniesieniu do założeń budżetu prognoza wyników spółki na rok 2009.

Zarząd zapewnił w komunikacie, że bez względu na ostateczną decyzję akcjonariuszy w zakresie podziału zysku, będzie "kontynuował efektywne wdrażanie strategii, w tym realizację zadań inwestycyjnych przy zachowaniu stabilności finansowej spółki".

Ostateczną decyzję co do podziału zysku za 2008 rok podejmie WZA zwołane na 16 czerwca. (PAP)

pel/ pam/

d1antkv

Podziel się opinią

Share
d1antkv
d1antkv