Trwa ładowanie...
praktyki
10-06-2014 14:23

150 studentów na płatnych stażach wakacyjnych w łódzkich firmach

150 studentów i absolwentów łódzkich uczelni będzie odbywać w wakacje płatne
staże w łódzkich firmach. W ramach programu "Młodzi w Łodzi" oferty płatnych staży wakacyjnych przygotowało 55 firm, a na praktyki zgłosiło się ponad 3,5 tys. osób.

150 studentów na płatnych stażach wakacyjnych w łódzkich firmachŹródło: © .shock - Fotolia.com
d310x7a
d310x7a

"Praktykuj w Łodzi - staże wakacyjne" to jeden z elementów programu "Młodzi w Łodzi". Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów łódzkich uczelni oraz pracodawców z Łodzi i okolic. Ma on umożliwić studentom zdobycie doświadczenia zawodowego, a firmom dać możliwość pozyskania przyszłych pracowników.

Jak poinformował we wtorek łódzki magistrat, w tegorocznej edycji wzięło udział 55 firm. Zgłosiły one ofertę 180 płatnych staży wakacyjnych, które trwać będą minimum miesiąc w okresie od czerwca do września tego roku.

Studenci i absolwenci łódzkich uczelni nadesłali w sumie ponad 3500 zgłoszeń, a po pierwszym etapie selekcji łódzki magistrat przekazał firmom ponad 1200 najlepszych aplikacji. W kolejnym etapie kwalifikacji pracodawcy przeprowadzili z kandydatami rozmowy lub inne formy selekcji. Zgodnie z regulaminem praktyk, każdy stażysta zarobi minimum 800 zł brutto miesięcznie.

Program "Młodzi w Łodzi" przygotowany przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi działa od 2008 roku. Realizowany jest przy współpracy z prawie 70 firmami oraz trzema największymi uczelniami publicznymi. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do związania się z Łodzią, zwiększenie liczby kandydatów na studia na kierunkach preferowanych przez pracodawców, a także promocja miasta.

d310x7a

W ramach programu m.in. uruchomiono portal praktyk i staży, realizowane są bezpłatne szkolenia, staże wakacyjne czy konkurs dla młodych przedsiębiorców na najlepszy biznesplan. Realizowany jest także unikatowy w skali kraju program stypendialny. Firmy fundują stypendia na kierunkach, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców, dofinansowują akademiki, a także dodatkowe lektoraty języków obcych.

Także magistrat funduje stypendia naukowe dla studentów oraz doktorantów łódzkich uczelni. Od ub. roku zdolni studenci mogą zamieszkać na preferencyjnych warunkach w należących do miasta lokalach w centrum Łodzi.

(AS)

d310x7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d310x7a