Trwa ładowanie...
d12n9ha

30 proc. udziału długu zagranicznego w długu SP celem MF - Szczurek

30.04. Warszawa (PAP) - Jeśli chodzi o udziału długu zagranicznego w długu Skarbu Państwa, 30 proc. jest nadal celem resortu finansów - poinformował minister finansów Mateusz...

d12n9ha
d12n9ha

30.04. Warszawa (PAP) - Jeśli chodzi o udziału długu zagranicznego w długu Skarbu Państwa, 30 proc. jest nadal celem resortu finansów - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek, podczas organizowanej przez PAP debaty "Wyzwania gospodarcze na lata 2014-2015".

"Cały czas 30 proc. jest celem, z którym ministerstwo czuje się komfortowo i w opracowaniach dotyczących zarządzenia długiem ono cały czas funkcjonuje" - powiedział Szczurek.

"Możemy mówić o emisjach w euro, frankach, jenach i w czym tam jeszcze, ale jeśli chodzi o kwoty i znaczenie tego dla finansowania potrzeb pożyczkowych, to ono będzie z pewnością mniejsze niż dla złotych po to, aby umożliwić powrót, nie jakiś dramatyczny czy natychmiastowy - bo to jest niemożliwe - to wymagałoby umorzenia i spłacenia tamtych obligacji - do 30 proc. To pozostaje cały czas w mocy i z tego się nie wycofujemy" - dodał.(PAP)

bg/ jba/ ana/

d12n9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n9ha