Trwa ładowanie...

300 złotych na dziecko. Ostatni moment na złożenie wniosku

Tylko do końca listopada można złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start" dla dzieci w wieku szkolnym. To tzw. 300+ albo Wyprawka+. Po tym terminie 300 złotych przepada.
Share
300 złotych na wyprawkę szkolną. Wnioski można jeszcze składać do końca listopada
300 złotych na wyprawkę szkolną. Wnioski można jeszcze składać do końca listopadaŹródło: East News, Fot: Adam Staskiewicz/East News
d1qintx

Jak przypomina "Super Express", 300 plus to jednorazowe wsparcie dla uczniów, którzy nie ukończyli 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych limit wiekowy wynosi 24 lata.

Żeby otrzymać pieniądze trzeba jednak złożyć wniosek. Można to zrobić za pośrednictwem rządowego systemu emp@tia albo przez bankowość elektroniczną. Ewentualnie w formie papierowej w urzędzie gminy lub na poczcie.

Ważny jest również termin złożenia wniosku. Te można bowiem składać od lipca (w formie elektronicznej) lub od sierpnia (papierowe) do końca listopada. Zostały więc nieco ponad dwa tygodnie.

d1qintx

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Po tym terminie pieniądze przepadają i rodzice nie dostaną dodatkowych 300 złotych na dziecko.

d1qintx

Jeśli jednak ktoś złożył wniosek w terminie, to w ciągu 2 miesięcy powinien mieć pieniądze na koncie. Wyprawka+ nie przysługuje dzieciom przedszkolnym oraz chodzącym do zerówki. Na dodatek od pańśtwa nie mogą również liczyć studenci.

W ubiegłym roku, gdy program obowiązywał po raz pierwszy, skorzystało z niego 4,6 mln uczniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qintx

Podziel się opinią

Share
d1qintx
d1qintx