Trwa ładowanie...
praca fizyczna

4 tysiące miejsc pracy w Dolinie Lotniczej

W ciągu najbliższych pięciu, lat 4 tysiące osób znajdzie pracę w Dolinie Lotniczej – informują nowiny24.pl. A wszystko dzięki zbliżającej się drugiej fali w branży lotniczej. Kto znajdzie zatrudnienie?

Share
4 tysiące miejsc pracy w Dolinie Lotniczej
Źródło: Thinkstock
dfv7ixr

Dolina Lotnicza zlokalizowana jest w południowo-wschodniej Polsce, znana jest z rozwiniętego przemysłu lotniczego oraz ośrodków szkolenia pilotów. Jak twierdzą eksperci nadchodzi czas rozwoju w tej branży.

- Na Podkarpaciu wyjątkowo dobrze rozwija się przemysł lotniczy. Potrzeba więc będzie nie tylko inżynierów, ale i ludzie, którzy będą pracować przy produkcji, którzy potrafią obsługiwać nowoczesne maszyny. Choć mówi się o kiepskiej kondycji LOT-u, to pamiętajmy, że branża lotnicza to także zbrojeniówka i mniejsi przewoźnicy. Tutaj kryzysu nie widać – skomentował w nowiny24.pl Artur Chmaj, ekonomista z Rzeszowa.

dfv7ixr

Przykładowo, tylko w tym roku, w PLZ Mielec ma powstać około 200 miejsc pracy. -Ta liczba może się zmienić w ciągu roku, bo wiadomo, że takie plany weryfikuje sam rynek, ale już w pierwszym kwartale tego roku chcemy zatrudnić sporą grupę osób – powiedział w nowiny24.pl Michał Tabisz, rzecznik prasowy PZL Mielec.

Firma Hispano-Suiza Polska też ma zwiększyć zatrudnienie. Na razie zapowiadają zapotrzebowanie na 50 osób, głównie inżynierów i operatorów. Nowi pracownicy będą zaangażowani w produkcję podzespołów do nowego silnika do samolotów pasażerskich.

(JK),WP.PL

dfv7ixr

Podziel się opinią

Share
dfv7ixr
dfv7ixr