Trwa ładowanie...

500+ a wydatki Polaków. Ta firma na tym skorzysta

Spółka Sfinks Polska może być jednym z największych beneficjentów programu 500 plus. - Pojawienie się dodatkowych bodźców stymulujących wydatki konsumpcyjne, takich jak wyjścia Polaków z rodziną do restauracji, to pozytywny sygnał do wzmożenia ekspansji w tym sektorze – uważa Jakub Stasik z XTB.

500+ a wydatki Polaków. Ta firma na tym skorzystaFot: Jacek Bereźnicki
d2xzhic
d2xzhic

Spółka Sfinks Polska może być jednym z największych beneficjentów rządowego programu 500+. - Pojawienie się dodatkowych bodźców stymulujących wydatki konsumpcyjne, takich jak wyjścia Polaków z rodziną do restauracji, to pozytywny sygnał do wzmożenia ekspansji w tym sektorze – uważa Jakub Stasik z XTB.

Sfinks to spółka z warszawskiej giełdy, której wartość rynkowa wynosi ponad 79 mln zł. Sylwester Cacek ma 16,72 proc. akcji tej spółki i jest jej prezesem. Spółka zarządza takimi restauracjami jak Sphinx, Chłopskie Jadło czy Wook. Cacek, który w rankingach 100 najbogatszych Polaków jest notowany w okolicach 80 miejsca, znów ma szanse na ekspansję.

- Ostatni raport spółki nie zachwycił, ale pokazał, że ta restrukturyzacja, którą przeprowadzono na przestrzeni ostatnich kwartałów zaczyna dawać efekty - uważa Jakub Stasik. - Spółka się rozwija, otwiera nowe lokale, ma potencjał, żeby rosnąć i odbić się od trendu spadkowego, w którym była w ostatnich latach - dodaje.

d2xzhic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xzhic