Trwa ładowanie...
d2sz6t9

500+ na wypoczynek? "Skorzystają i turyści, i branża"

500+ dla turystyki? Skorzystają turyści, którym łatwiej będzie opłacić wyjazd oraz hotele czy restauracje. Autorem pomysłu jest znany podhalański hotelarz, Andrzej Gut-Mostowy, który właśnie dostał się do Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł z Podhala chciałby przeszczepić na polski grunt systemy wsparcia dla turystyki krajowej. (East News, Fot: Łukasz Solski)
d2sz6t9

Jak donosi PAP, "500 +dla turystyki", czyli system bonów turystyczno-wakacyjnych to jeden z pomysłów posła elekta Andrzeja Guta–Mostowego.

Jak wyjaśnił polityk Porozumienia, rząd część swojej polityki społecznej może kierować nie bezpośrednio w formie świadczeń pieniężnych, ale w formie zapewnienia bonów na niektóre usługi turystyczne.

Poseł elekt przekonywał, że tego typu systemy funkcjonują we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Austrii. Zasady korzystania z bonów są różne w poszczególnych krajach; niekiedy dostępne są tylko dla seniorów, ale są też kraje, w którym państwo dopłaca do wypoczynku wszystkim obywatelom.

d2sz6t9

- To jest istotne, jeżeli chodzi o możliwość wypełnienia luki poza najwyższymi sezonami turystycznymi. Państwo powinno ofertę wypoczynkową kierować także do osób, które w warunkach rynkowych nie mogą pozwolić sobie na turystykę wypoczynkową – uzasadniał Gut-Mostowy swój pomysł.

Obejrzyj: Gut-Mostowy wiceministrem turystyki? "Byłbym dobrym przedstawicielem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sz6t9

Podziel się opinią

Share

d2sz6t9

d2sz6t9