Trwa ładowanie...
IAR
loteria

800 milionów dolarów można w sobotę wygrać w Stanach Zjednoczonych

800 milionów dolarów można dziś wygrać w Stanach Zjednoczonych w loterii Powerball. Wiele wskazuje na to, że przed samym losowaniem suma ta jeszcze wzrośnie. To zdecydowanie najwięcej w historii amerykańskich gier liczbowych.
Share
800 milionów dolarów można w sobotę wygrać w Stanach Zjednoczonych
Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/ERIK S. LESSER
d1zh31y

800 milionów dolarów, czyli ok. 3,2 mld zł, można dziś wygrać w Stanach Zjednoczonych w loterii Powerball. Wiele wskazuje na to, że przed samym losowaniem suma ta jeszcze wzrośnie. To zdecydowanie najwięcej w historii amerykańskich gier liczbowych.

Poprzedni rekord padł w marcu 2012 roku i wynosił 656 milionów dolarów. Teraz w przypadku Powerball nikt nie wytypował poprawnie wybranych liczb od 17 losowań, dlatego kumulacja jest tak duża. Prawdopodobieństwo wygrania wynosi jeden do blisko trzystu milionów.

W setkach tysięcy punktów, gdzie można nabyć w USA kupon, często trzeba odstać kilka minut w kolejce, aby dać sobie szanse wygrania tak ogromnych pieniędzy. Tak jest np. w wielu polskich sklepach w Chicago.

Szczęśliwy zwycięzca lub zwycięzcy będą musieli oddać amerykańskiemu fiskusowi około 40 procent z wygranej puli. Można zdecydować się na wypłacanie rat przez 30 lat, wtedy opodatkowanie jest mniejsze. Nagroda nie może być jednak dziedziczona i w przypadku śmierci przepada.

d1zh31y

Podziel się opinią

Share
d1zh31y
d1zh31y