Trwa ładowanie...

800 plus. Kiedy wypłaty? Harmonogram jest określony

Świadczenie wychowawcze, czyli 800 plus jest wypłacane w okresach świadczeniowych, trwających od początku czerwca bieżącego roku do końca maja roku następującego. Pieniądze trafiają na konta beneficjentów w określonych terminach. Jak wygląda harmonogram wypłat 800 plus?

800 plus. Wypłaty. Harmonogram przelewów800 plus. Wypłaty. Harmonogram przelewówŹródło: Pixabay
d27cor5
d27cor5

800 plus to znowelizowana od początku 2024 roku wersja programu Rodzina 500 plus. Świadczenie wypłacane jest na każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie - bez względu na wysokość dochodu osiąganego przez gospodarstwo domowe. Jakie są terminy wypłat 800 plus w trwającym okresie świadczeniowym?

Kiedy przelew 800 plus? Daty są określone

Świadczeniobiorcy 800 plus otrzymują wypłaty w stałym terminie. Ten został przydzielony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych automatycznie na okres świadczeniowy. W których dniach miesiąca wypłacane jest 800 plus?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Spytaliśmy młodych. Wiedzą, ile kosztują prąd, benzyna czy iPhone?

Przelewy są wypłacane 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20., oraz 22. dnia miesiąca. Jednak w przypadku, gdy wskazany dzień wypłaty przypada w weekend lub w dniu ustawowo wolnym, środki są przelewane dzień wcześniej. Dokładny termin wypłaty 800 plus można sprawdzić po zalogowaniu się na Portalu Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

d27cor5

800 plus. Kiedy wypłata? ZUS przypomina o wnioskach

Jak przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych, prawo do pobierania świadczenia 800 plus jest przyznawane na "tzw. okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca danego roku do 31 maja roku następnego". W celu zachowania ciągłości wypłat 800 plus, niezbędne jest złożenie wniosku w tej sprawie w odpowiednim terminie. Jakim?

Nabór wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy trwa od 1 lutego do 30 kwietnia. Złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów w tym czasie, po pozytywnej decyzji, zapewnia zachowanie ciągłości wypłat w nowym okresie świadczeniowym.

"Złożenie wniosku do końca czerwca 2024 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2024 r. Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2024 r. świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku" - przypomina na swojej stronie internetowej ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27cor5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27cor5