Trwa ładowanie...
oprac. Jacek Bereźnicki
27-03-2018 10:05

800 tys. zł na podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej. MON ogłosił konkurs

Szef MON Mariusz Błaszczak ogłosił konkurs ofert na kampanię, która ma podtrzymywać i upowszechniać tradycję narodową oraz pielęgnować polskość. Budżet to 800 tys. zł

800 tys. zł na podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej. MON ogłosił konkursŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d386bok
d386bok

Z zamieszczonego na stronie ministerstwa regulaminu konkursu wynika, że oferty mogą składać organizacje pozarządowe oraz podmioty uprawnione do prowadzenia działalności pożytku publicznego.

Ofert nie mogą składać partie polityczne, związki zawodowe i organizacje pracodawców, samorządy zawodowe oraz fundacje utworzone przez partie polityczne.

Wideo: kontrowersyjny spot MON. Pokrętne tłumaczenie ministra

MON wyjaśnia, celem konkursu jest wyłonienie najlepszych ofert, które ukierunkowane będą na działania służące dwóm celom:

  • upowszechnianiu wśród społeczeństwa historii polskiego podziemia niepodległościowego, w tym kształtowaniu i podtrzymywaniu etosu Armii Krajowej
  • upowszechnianiu tradycji narodowej, w tym upamiętniających chwałę i sławę oręża polskiego, w oparciu o przedsięwzięcia o charakterze patriotycznym związane ze świętami wojskowymi oraz rocznicami wydarzeń historycznych.
MON
Źródło: MON

Co ciekawe, ministerstwo nie wskazuje, jaką formę powinny przyjąć działania, które będą realizować te cele.

d386bok

Resort zaznacza jedynie, że jeśli efektem ma być publikacja, film, przedstawienie teatralne, wystawa lub reportaż, trzeba dołączyć dodatkowe materiały, takie jak maszynopis, scenariusz czy skrypt.

Jeśli podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej ma odbywać się poprzez organizację warsztatów, seminariów, spotkań, konferencji czy szkoleń, oferty muszą zawierać program przedsięwzięcia.

Oferty można składać do 14 kwietnia, a zwycięzca zostanie ogłoszony 30 kwietnia. Kampania musi zostać zrealizowana w terminie od 21 maja do 28 grudnia 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d386bok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386bok