Trwa ładowanie...
dcoe0y1

ABC Data Holding złożyła prospekt emisyjny w KNF

28.12. Warszawa (PAP) - ABC Data Holding, jeden z największych polskich dystrybutorów IT, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na GPW planowany jest w...

Share
dcoe0y1

28.12. Warszawa (PAP) - ABC Data Holding, jeden z największych polskich dystrybutorów IT, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na GPW planowany jest w 2010 r. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Prospekt został sporządzony w związku z ofertą publiczną nowych akcji oraz planowaną odsprzedażą części akcji istniejących.

W komunikacie podano, że strategia rozwoju spółki zakłada m.in. przejęcia podmiotów z segmentu dystrybucji sprzętu IT i modernizację centrów logistycznych.

Doradcami spółki w procesie upublicznienia są BZ WBK (doradca finansowy), Dom Maklerski BZ WBK (oferujący), Weil, Gotshal & Manges (doradca prawny) oraz KPMG Audyt (audytor).

dcoe0y1

ABC Data Holding jest spółką holdingową, jej działalność operacyjna jest prowadzona poprzez spółki zależne: ABC Data Sp. z o.o., ABC Data s.r.o. Czechy oraz ABC Data s.r.o. Słowacja.

Grupa ABC Data zajmuje się dystrybucją sprzętu IT, oprogramowania i elektroniki użytkowej.

Według raportu Teleinfo 500, grupa ABC Data zajmowała pierwsze miejsce wśród firm informatycznych oraz wśród dystrybutorów sprzętu IT na polskim rynku (ranking sporządzony na podstawie przychodów z dystrybucji IT uzyskanych w 2008 roku). Według rankingu Computerworld Top 200 w 2008 r. ABC Data była spółką informatyczną o najwyższej odsprzedaży do partnerów z przychodami z tej działalności na poziomie 2,73 mld zł.

Większościowy pakiet akcji ABC Daty Holding jest kontrolowany przez MCI Management. W akcjonariacie spółki jest również Actebis Holding GmbH.

Według wcześniejszych planów MCI chciał wprowadzić ABC Datę Holding na warszawską giełdę w 2008 r., ale słaba koniunktura giełdowa wpłynęła na przełożenie tych planów.(PAP)

gsu/ jtt/

dcoe0y1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcoe0y1
dcoe0y1