Trwa ładowanie...
abonament rtv
13-01-2016 09:27

Abonament RTV miał zlikwidować jeszcze Donald Tusk. Gliński: Na jego miejscu przeprosiłbym za to

- Musimy jakoś w cywilizowany sposób nieść te media publiczne, bo one są nam wszystkim potrzebne. Nie można ich ze względów politycznych niszczyć - dodał.

Abonament RTV miał zlikwidować jeszcze Donald Tusk. Gliński: Na jego miejscu przeprosiłbym za toŹródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz
d3c5gio
d3c5gio

Wicepremier Piotr Gliński chce, aby Donald Tusk przeprosił Polaków za deklaracje o abonamencie radiowo-telewizyjnym. W 2008 roku ówczesny szef rządu zapowiedział jego likwidację i mówił, że ta danina jest "niesprawiedliwa i kosztowna".

Minister kultury Piotr Gliński mówi w radiowej Jedynce, że były premier mógłby teraz przeprosić za tamte słowa i wezwać Polaków do płacenia abonamentu. - Bo my musimy jakoś w cywilizowany sposób nieść te media publiczne, bo one są nam wszystkim potrzebne. Nie można ich ze względów politycznych niszczyć - dodał.

W opinii ministra Glińskiego, przez deklaracje Donalda Tuska abonament został zniszczony.

Do końca tego półrocza rząd ma podjąć decyzję w sprawie modelu finansowania mediów. Wicepremier zaznaczył, że w innych krajach opłatę za media pobiera się zwykle przy rachunkach za energię czy podatku PIT, albo z opodatkowania reklam.

- To są kierunki, w których trzeba iść - mówił wicepremier i dodał, że liczy na współpracę opozycji.

Zobacz, ile płacimy abonamentu:

d3c5gio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c5gio