Trwa ładowanie...
d16t4kv
banki

ABW ws. nadużyć w oddziałach PKO BP (komunikat)

...

Share
d16t4kv

04.01. Warszawa - ABW informuje:

Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Opolu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, prowadziła śledztwo w sprawie nadużyć związanych z udzielaniem kredytów oraz pożyczek w Oddziale Banku PKO BP S.A w Prudniku i Kluczborku.

Ustalenia śledztwa pozwoliły Prokuraturze na skierowanie, w dniu 27 grudnia 2011 r. do Sądu Okręgowego w Opolu, aktu oskarżenia przeciwko Dyrektorowi Oddziału Banku w Prudniku oraz ośmiorgu innym podejrzanym. Są oni podejrzani o wyłudzenia kredytów i pożyczek bankowych na podstawie przedkładanych nierzetelnych oświadczeń i podrobionych oraz przerobionych dokumentów.

d16t4kv

W toku śledztwa ustalono, iż uzyskiwane środki z kredytów i pożyczek były przelewane pomiędzy rachunkami należącymi do podejrzanych, generując w ten sposób sztucznie ich zdolność kredytową w celu uzyskania dalszych środków finansowych z Banku.

Łączną wartość strat PKO BP S.A., poniesionych w wyniku opisanego procederu, wyceniono na ponad 2,2 miliona złotych.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d16t4kv

Podziel się opinią

Share
d16t4kv
d16t4kv