Trwa ładowanie...
d1zh31y

ABW ws. śledztwa zakończonego przez delegaturę w Gdańsku (komunikat)

...
Share
d1zh31y

09.11. Warszawa - ABW informuje:

Skierowaniem do Sądu Rejonowego w Gdańsku aktu oskarżenia przeciwko czterem osobom zakończyło się śledztwo prowadzone przez Delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku i Morski Oddział Straży Granicznej, nadzorowane przez tamtejszą Prokuraturę Okręgową. Postępowanie dotyczyło m.in. nieprawidłowości związanych z wydawaniem zgody dla wnioskujących o pracę i pobyt w Polsce obcokrajowców. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

Trwające od dwóch lat śledztwo obejmowało m.in. podejrzenia popełnienia przestępstwa korupcji przez funkcjonariusza publicznego zatrudnionego w placówce konsularnej zajmującego się wydawaniem wiz obywatelom Chin, którzy zadeklarowali chęć podjęcia pracy zarobkowej w Polsce. Ponadto, dotyczyło także nieprawidłowości związanych z wydawaniem zgody dla wnioskujących o pracę i pobyt w Polsce obcokrajowców, przez osoby zatrudnione w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

d1zh31y

W śledztwie przesłuchano szereg świadków oraz przeanalizowano ogromną ilość dokumentacji wizowej i dotyczącej zezwoleń na pracę kilkuset cudzoziemców.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokuratura postawiła czterem oskarżonym zarzuty dokonania przestępstw przeciwko dokumentom: fałszerstw i wyłudzenia nieprawdy w zezwoleniach na pracę typu A, wydanych przez Pomorski Urząd Wojewódzki. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d1zh31y

Podziel się opinią

Share
d1zh31y
d1zh31y