Trwa ładowanie...
dfwem2d

Acartus planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie lutego i marca 2011 r.

02.02. Warszawa (PAP) - Acartus, spółka prowadząca sieć biur rachunkowych, planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie lutego i marca 2011 roku - poinformowała spółka w...

Share
dfwem2d

02.02. Warszawa (PAP) - Acartus, spółka prowadząca sieć biur rachunkowych, planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie lutego i marca 2011 roku - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Autoryzowanym doradcą spółki jest Inwestexpert Corporate Finance sp. z o.o.

Acartus poinformował w środę o przejęciu biura rachunkowego, zlokalizowanego w Jastrzębiu Zdrój i Cieszynie.

dfwem2d

"Przejmowanie takich firm jest zgodne z naszą strategią konsolidacji rynku, ponieważ zapewnia zarówno istotny wzrost skali biznesu, jak i atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Piekarski, prezes spółki.

"Jednocześnie nie wykluczamy również akwizycji podmiotów działających w jeszcze większej skali. Już teraz planujemy takie ruchy, które będziemy chcieli finalizować w dalszej części roku. W perspektywie dwóch lat oprócz rozwoju organicznego, to właśnie akwizycje mają pozwolić na kilkukrotne zwiększenie skali działalności spółki" - dodał.

Acartus prowadzi sieć biur rachunkowych świadczących kompleksowe usługi w zakresie doradztwa podatkowego i księgowego oraz prowadzenia spraw kadrowo-płacowych. Spółka posiada obecnie sześć oddziałów na Górnym Śląsku.

W roku 2009 Acartus miał 1,86 mln zł przychodów i 45 tys. zł zysku netto, natomiast w 2008 roku przychody i zysk netto wynosiły odpowiednio 1,46 mln zł i 48 tys. zł.

Spółka podała, że w 2010 roku obroty wszystkich biur należących do niego sięgnęły blisko 2 mln zł. W planach spółki jest także budowa sieci franczyzowej. (PAP)

seb/ jtt/

dfwem2d

Podziel się opinią

Share
dfwem2d
dfwem2d