Trwa ładowanie...
d4fo9rx
16-02-2017 10:12

ACEA: Liczba rejestracji nowych aut osobowych wzrosła o 19,8% w styczniu

Warszawa, 16.02.2017 (ISBnews) - Liczba nowych samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce wyniosła 38 076 szt. w styczniu br., co oznacza wzrost o 19,8% r/r, podało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA).

d4fo9rx

ACEA podało, że w całej Unii Europejskiej (z wyłączeniem Malty) popyt na nowe samochody wzrósł w styczniu o 10,2% r/r do 1 170 220 szt., z 1 061 469 rok wcześniej.

Najwyższe wzrosty odnotowano na Litwie (+32,7%) w Holandii (+27,1%), oraz w Chorwacji (+23,6%).

"W 2016 roku wypracowaliśmy rekord tego stulecia, a ten rok zaczynamy od bardzo dobrego wyniku. I choć w pierwszym miesiącu najczęściej mamy do czynienia ze zwiększonym ruchem w salonach z uwagi na wyprzedaże, to jednak widać po wolumenie, że w tym roku było zdecydowanie lepiej niż rok czy kilka lat temu. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na dwie grupy pojazdów, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Po pierwsze, konsekwentnie rośnie sprzedaż hybryd, które stanowią doskonałą alternatywę wobec diesli, szczególnie dla osób najczęściej poruszających się po mieście. W ubiegłym roku Polacy kupili ich niemal 10 tys., w samym tylko styczniu zaś 1,5 tys., co oznacza 116% wzrost rok do roku. Po drugie, dużo dynamiczniej niż cały rynek rośnie segment premium. W styczniu kupiliśmy 3,7 tys. takich aut, co daje wzrost o jedną trzecią w porównaniu do wyniku sprzed roku. Trendy związane z tymi dwiema grupami aut powinny się naszym zdaniem utrzymać w dalszej części roku" - skomentował dane ACEA prezes Exact Systems
Paweł Gos, cytowany w komunikacie.

"Prognozując wynik całoroczny, uważamy, że w zasięgu ręki jest wypracowanie co najmniej tak dobrego wyniku jak w 2016 roku. Uzyskaniu dynamiki powinny sprzyjać niskie bezrobocie oraz rosnący popyt konsumpcyjny, wzmacniany od kilku miesięcy programem rządowym 500+" - dodał.

d4fo9rx

W styczniu br. najchętniej kupowaną marką samochodową w segmencie osobówek w Polsce była Skoda. Druga na liście uplasowała się Toyota, na najniższym miejscu podium znalazł się Volkswagen.

Dobra passa utrzymuje się nie tylko w Polsce, ale w prawie całej Europie. Z danych ACEA wynika, że w styczniu br. Europejczycy kupili ponad 1,17 mln nowych osobówek (+10,2% r/r). W pierwszym miesiącu tego roku na zielono możemy zaznaczyć właściwie wszystkie największe rynki europejskie, takie jak Niemcy (+10,5% r/r), Francja (+10,6% r/r), Wielka Brytania (+2,9% r/r) czy Włochy (+10,1% r/r). Pozycją nr 1 w całej Unii Europejskiej ze wzrostem na poziomie ponad 10% r/r może pochwalić się marka Volkswagen.

(ISBnews)

d4fo9rx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fo9rx