Trwa ładowanie...
d1m2yrb

ADP: Prawie 3/4 polskich pracowników jest zadowolona z obecnej pracy

Warszawa, 28.02.2017 (ISBnews) - Aż 74% polskich pracowników jest zadowolonych z obecnej pracy, a aż 84% patrzy ankietowanych z optymizmem patrzy w przyszłość, wynika z badania ADP "The Workforce View in Europe 2017".

Share
d1m2yrb

"Wraz z perspektywami gospodarczymi na najbliższe lata, wskaźnik optymizmu europejskich pracowników wzrósł nieznacznie w stosunku do ubiegłorocznej edycji badania i obecnie wynosi 78% (77% w ubiegłorocznej edycji badania). Najwyższą wartość odnotowano w Polsce - 84%, natomiast najniższą we Francji - 71%" - czytamy w komunikacie.

W Polsce zanotowano również najwyższy wzrost tego wskaźnika w stosunku do wyników ubiegłorocznego badania (o 7 punktów procentowych), podano również.

"Wysoki wskaźnik satysfakcji z pracy w skali całej Europy to zdecydowanie powód do zadowolenia, ponieważ świadczy on o tym, że większość pracowników angażuje się w swoją pracę i czerpie z niej motywację do kolejnych działań. Nas powinna cieszyć bardzo wysoka pozycja Polski w omawianych rankingach. Stanowi to potwierdzenie, iż zmierzamy w dobrym kierunku, a nasz rynek pracy czerpie to, co najlepsze z innych gospodarek. Nie powinniśmy jednak popadać w zbyt duży optymizm, ponieważ w wielu sferach nadal jest bardzo dużo do zrobienia" - powiedziała HR Business Partner Magdalena Dacka, cytowana w komunikacie.

d1m2yrb

Najwyższy poziom wskaźnika zadowolenia z obecnie wykonywanej pracy zarejestrowano w woj. pomorskim (81%), Kujawsko-Pomorskim (80%) i co zaskakujące w Podlaskim (78%). Do najbardziej usatysfakcjonowanych należą pracownicy z branż: architektury i budownictwa oraz zdrowia i edukacji, podano także.

"Wśród rejonów Polski, w których pracownicy są najbardziej optymistycznie nastawieni do przyszłości pracy należy wyróżnić woj. łódzkie i pomorskie - odpowiednio: 89% i 87%. Z kolei, najmniej optymistycznie patrzą w przyszłość pracownicy woj. opolskim (75%). Biorąc pod uwagę wykonywany zawód, największy optymizm wykazują osoby zatrudnione w branży architektury i budownictwa. Na drugim biegunie znajdują się przedstawiciele zawodów związanych ze sztuką i kulturą" - podsumowano w komunikacie.

Badanie "The Workforce View in Europe 2017" zostało przeprowadzone na zlecenie ADP przez agencję badań rynku Opinion Matters w lipcu 2016 r. W ankiecie wzięło udział 9 920 aktywnych zawodowo, dorosłych pracowników, reprezentujących osiem europejskich gospodarek: Francję, Niemcy, Włochy, Holandię, Polskę, Hiszpanię, Szwajcarię i Wielką Brytanię.

(ISBnews)

d1m2yrb

Podziel się opinią

Share
d1m2yrb
d1m2yrb