Trwa ładowanie...
d4naq0j
d4naq0j

Advanced Ocular Sciences ma wstępne porozumienie z inwestorem z USA

Warszawa, 10.12.2014 (ISBnews) - Emmerson Wierzytelności Hipoteczne (w trakcie zmiany nazwy na Advanced Ocular Sciences) zawarł wstępne porozumienie z inwestorem z USA, zakładające pozyskanie poprzez emisję akcji finansowania na wkład własny projektu zakładającego rozwój Urządzenia Okulistycznego, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4naq0j

"Zgodnie z wstępnym porozumieniem inwestor obejmie akcje nowej emisji emitenta za kwotę ok. 1 mln USD, po cenie emisyjnej nie niższej niż 10 zł za jedną akcję. Środki pozyskane z emisji akcji zostaną udostępnione spółce zależnej Milestone Ophthalmic celem zapewnienia przez tą spółkę wkładu własnego na realizację projektu objętego dofinansowaniem i zakładającego rozwój Urządzenia Okulistycznego (w przypadku otrzymania przez Milestone Ophthalmic dofinansowania)" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie przez emitenta finalnej umowy inwestycyjnej z inwestorem planowane jest do końca 2014 r.

"Emitent szacuje, że w przypadku otrzymania przez Milestone Ophthalmic dotacji ze środków europejskich oraz krajowych na zakładanym poziomie, w związku z zawarciem ww. wstępnego porozumienia z Inwestorem, Grupa Kapitałowa emitenta nie będzie potrzebować dodatkowego kapitału na rozwój działalności w zakresie związanym z opracowaniem i komercjalizacją technologii iniekcji 'do oka' w Europie i na świecie" - czytamy dalej.

d4naq0j

Działalność Milestone Ophthalmic opiera się na udzielonej przez spółkę matkę Milestone Scientific Inc. z siedzibą w USA licencji na wyłączność (obejmującej cały świat), do wykorzystania patentów i technologii do zastosowań w systemach iniekcji doszklistkowych oka.

Milestone Scientific, Inc., notowana na rynku OTC Markets w USA, jest wiodącą firmą medyczną w obszarze badań i rozwoju, która rozwija i opatentowuje innowacyjne technologie iniekcji. Sterowane komputerowo systemy dozowania znieczulenia umożliwiają dokonywanie precyzyjnych, skutecznych i bezbolesnych wstrzyknięć.

(ISBnews)

d4naq0j

Podziel się opinią

Share
d4naq0j
d4naq0j