Trwa ładowanie...
d95zqda
d95zqda

Agora odpisze w II kw. '10 kwotę 7,7 mln zł związaną z licencjami na oprogramowanie

28.05. Warszawa (PAP) - Agora zawarła umowę na wdrożenie systemu informatycznego klasy ERP. Spółka dokonała analizy posiadanych rozwiązań informatycznych i w efekcie w drugim...
Share
d95zqda

28.05. Warszawa (PAP) - Agora zawarła umowę na wdrożenie systemu informatycznego klasy ERP. Spółka dokonała analizy posiadanych rozwiązań informatycznych i w efekcie w drugim kwartale 2010 roku dokona odpisu na kwotę 7,7 mln zł dotyczącą wartości nakładów związanych z licencjami na oprogramowanie - poinformowała Agora.

Spółka podała, że 27 maja 2010 roku zawarła umowę na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP w Grupie Agora.

"Podpisanie umowy poprzedzone zostało analizą możliwości efektywnego wykorzystania posiadanych rozwiązań informatycznych do realizacji celów związanych z optymalizacją procesów biznesowych. W rezultacie tej analizy Spółka podjęła decyzję o spisaniu kwoty 7,7 mln zł dotyczącej wartości nakładów związanych z licencjami na oprogramowanie" - podała Agora.

d95zqda

"Powyższa decyzja będzie miała jednorazowy negatywny wpływ na wynik Grupy Agora w drugim kwartale 2010 roku. Należy jednak podkreślić, że nawet po uwzględnieniu spisanej kwoty, wdrożenie nowego systemu jest, w średniej perspektywie, rozwiązaniem tańszym i lepiej spełniającym wymogi operacyjne Grupy. Nowy system będzie ułatwiał efektywne zarządzanie procesami biznesowymi Grupy" - podano.(PAP)

bas/ ana/

d95zqda

Podziel się opinią

Share
d95zqda
d95zqda