Trwa ładowanie...
d2thbrn

Agora zwiększy nakłady inwestycyjne w ujęciu r/r w 2015 (aktual.)

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - Agora zwiększy nakłady inwestycyjne w bieżącym roku w porównaniu do 2014 r., kiedy było to ponad 61 mln zł. Inwestycje obejmą w szczególności realizację projektu wiat przystankowych w Warszawie oraz otwarcie czterech kin, poinformował prezes Bartosz Hojka.

Share
d2thbrn

"Zwiększymy inwestycje w bieżącym roku w porównaniu do ubiegłego. Największa ich część to projekt wiat przystankowych w Warszawie. Otworzymy również cztery kina, na które mamy podpisane umowy" - powiedział Hojka dziennikarzom.

Wskazał, że grupa jest zadowolona z rozwoju segmentu kinowego i realizuje "szereg synergii" z innymi segmentami działalności.

Niezależnie od tegorocznych inwestycji, Agora ma 135 mln zł zewnętrznego potencjału finansowania, w tym 100 mln zł wielocelowej linii kredytowej, której termin kończy się w połowie roku, ale prezes grupy wskazał, że może być przedłużona.

d2thbrn

"Przyglądamy się wielu rzeczom na rynku internetowym, ale bariera to aktualne wyceny. Gdybyśmy uznali, że pojawia się atrakcyjna inwestycja, to weźmiemy pod uwagę różne opcje z obligacjami, czy leasingiem zwrotnym nieruchomości włącznie" - wskazał Hojka.

Dodał ponadto, że Stopklatka TV daje grupie doświadczenie dla nowych projektów w segmencie telewizyjnym.

"Na pewno chcemy zwiększać liczbę kanałów i bierzemy chociażby pod uwagę ewentualny udział w staraniach o miejsce na 8. multipleksie" - podsumował prezes Agory.
Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej, "Metra" - największego polskiego dziennika bezpłatnego oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios,drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

(ISBnews)

d2thbrn

Podziel się opinią

Share
d2thbrn
d2thbrn