Trwa ładowanie...
d1pooxh
d1pooxh

Akcje Ciechu będą notowane na giełdzie we Frankfurcie od 23 sierpnia

Warszawa, 22.08.2016 (ISBnews) - Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie (Frankfurter Börse) zdecydował o dopuszczeniu do obrotu od 22 sierpnia 2016 r. i wprowadzeniu do obrotu od 23 sierpnia 2016 r. wszystkich akcji Ciechu, podała spółka.
Share
d1pooxh

"Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie (Frankfurter Börse, FSE) podjął decyzje o dopuszczeniu z dniem 22 sierpnia 2016 r. i wprowadzeniu z dniem 23 sierpnia 2016 r. wszystkich akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym (Regulierter Markt) w segmencie w segmencie General Standard sub-segment FSE" - czytamy w komunikacie.

Spółka potwierdziła, że jej akcje będą notowane jednocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na FSE.

10 sierpnia br. Ciech poinformował o podjęciu decyzji o złożeniu wniosku o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie w ramach procesu tzw. "dual listing".

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d1pooxh

Podziel się opinią

Share
d1pooxh
d1pooxh