Trwa ładowanie...
d2vqpl3

Akcjonariusz Energomontażu Południe chce walnego i emisji akcji oraz obligacji zamiennych

19.06. Warszawa (PAP) - Spółka Superkonstelacja Ltd z siedzibą na Cyprze, która ma ok. 5 proc. Energomontażu Południe, chce zwołania walnego zgromadzenia Energomontażu i...

Share
d2vqpl3

19.06. Warszawa (PAP) - Spółka Superkonstelacja Ltd z siedzibą na Cyprze, która ma ok. 5 proc. Energomontażu Południe, chce zwołania walnego zgromadzenia Energomontażu i umieszczenia w porządku obrad uchwały o emisji akcji z prawem poboru, uchwały o emisji akcji bez prawa poboru oraz uchwały o emisji obligacji zamiennych na akcje i emisji akcji w ramach warunkowego podwyższenia kapitału - podała spółka w komunikacie.

"Z uwagi na złożenie wniosków o otwarcie postępowań likwidacyjnych z możliwością zawarcia układu przez główne spółki z Grupy PBG, a następnie otwarcia tych postępowań przez Sąd, spółka Energomontaż Południe stanęła w obliczu wypowiedzenia przez kolejne instytucje finansowe umów kredytowych. Związany z tym wzrost ryzyka inwestycyjnego spowodował drastyczny spadek kursu akcji spółki i przede wszystkim w przypadku braku wsparcia ze strony głównych udziałowców spowoduje w niedługim czasie groźbę płynności finansowej przez spółkę" - podał w uzasadnieniu akcjonariusz.

"Mając na celu konieczność natychmiastowego działania przez głównych akcjonariuszy, a także zważywszy na oderwany od rzeczywistej wartości kurs akcji spółki, żądam zwołania NZWA spółki i podjęcia uchwał pozwalających przejść przez ten moment próby obronną ręką. Jako posiadający co najmniej 5 proc. akcji spółki deklaruję, zależnie od woli głównego akcjonariusza Energomontaż Południe jakim jest Rafako, uczestnictwo zarówno w proporcjonalnym do obecnej siły głosów wsparcia spółki, jak i wzięcie na siebie nieproporcjonalnie większego ciężaru dofinansowania w przypadku uchylenia się obecnego inwestora strategicznego spółki od udzielenia takiego wsparcia" - czytamy dalej.(PAP)

bas/ ana/

d2vqpl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqpl3
d2vqpl3