Trwa ładowanie...
d2sbi48
d2sbi48

Alior Bank ma apetyt na dalsze akwizycje, ale nie na SKOK-i

Warszawa, 06.11.2014 (ISBnews) - Alior Bank cały czas jest zainteresowany nabywaniem nowych aktywów, ale nie planuje już przejmować kolejnego SKOK-u, poinformował agencję ISBnews prezes Wojciech Sobieraj.
Share
d2sbi48

"Apetyt na SKOK-i został już zaspokojony, ale cały czas patrzymy na możliwości zakupu - czy to portfeli kredytowych, czy to podmiotów. Mamy zapas kapitałowy i operacyjny. Ten bank został zabudowany 'na zapas' i każdy nowy portfel zbliża nas do celu 4% udziałów rynkowych" - powiedział Sobieraj w rozmowie z ISBnews.

"Na pewno nie mówimy o bardzo dużych zakupach. W Meritum jest portfel kredytowy o wartości 2,5 mld zł - to są maksymalne wartości, na jakie nas stać" - dodał.

Sobieraj podkreślił, że po wynikach AQR bank jest w komfortowej sytuacji i posiada zapas kapitałowy.

d2sbi48

Współczynnik wypłacalności Alior Banku wyniósł 13,8%, a współczynnik Core Tier 1 12,0%.

Pod koniec sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję o przejęciu z dniem 1 września 2014 r. Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Św. Jana z Kęt przez Alior Bank.

Alior Bank zawarł z Innova Financial Holdings S.? r.l, WCP Coöperatief U.A. i Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) przedwstępną umowę nabycia 97,9% akcji Meritum Banku za 352,5 mln zł i umowę subskrypcji akcji nowej emisji akcji serii H skierowanej do Innovy i WCP Coöperatief. Zgodnie z umową objęcia akcji, cena emisyjna jednej akcji nowej emisji banku została ustalona na 73,30 zł.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

d2sbi48

Podziel się opinią

Share
d2sbi48
d2sbi48