Trwa ładowanie...
d3ec66b

Alior Bank zamknął transakcję nabycia Meritum Bank ICB, planuje połączenie

Warszawa, 19.02.2015 (ISBnews) - Alior Bank zamknął transakcję nabycia 97,9% akcji Meritum Bank ICB (stanowiących 95,0% ogólnej liczby głosów) za 352,54 mln zł i ogłosił zamiar połączenia, podała instytucja.

Share
d3ec66b

Jak podano, realizacja połączenia uzależniona będzie od: (i) uzyskania wymaganych prawem zgód i zezwoleń związanych z połączeniem, w tym zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie oraz (ii) podjęcia przez Walne Zgromadzenie Banku oraz Walne Zgromadzenie Meritum uchwał dotyczących połączenia, a w szczególności uchwał w przedmiocie wyrażenia zgody na plan połączenia, podano również.

"Planowane połączenie ma na celu zapewnienie dalszego dynamicznego wzrostu, zwiększenie udziału w rynku, skali działania, a co za tym idzie możliwość stania się jednym z głównych graczy na polskim rynku bankowym, optymalizację strategii przychodowej, wzmocnienie oferty produktowej oraz udoskonalenie procesów sprzedażowych, w tym rozwiązań informatycznych je wspierających, wzrost sił w zakresie innowacyjności i technologii oraz obecność we wszystkich kluczowych kanałach dystrybucji dla strategicznych produktów" - czytamy w komunikacie.

W lutym br. Alior Bank uzyskał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na przejęcie kontroli nad Meritum Bankiem, zaś w grudniu ub. r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że planowane przez Alior Bank przejęcie nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku i wydał zgodę na dokonanie koncentracji.

d3ec66b

W październiku 2014 r. Alior Bank zawarł z Innova Financial Holdings S.? r.l, WCP Coöperatief U.A. i EBOR-em przedwstępną umowę nabycia 97,9% akcji Meritum Banku za 352,5 mln zł i umowę subskrypcji akcji nowej emisji akcji serii H skierowanej do Innovy i WCP Coöperatief. Zgodnie z umową objęcia akcji, cena emisyjna jednej akcji nowej emisji banku została ustalona na 73,30 zł.

Na początku grudnia akcjonariusze Alior Banku przyjęli uchwałę w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Na dzień 30 września 2014 r. Bank miał 2.473 tys. klientów, w tym 2.352 tys. klientów detalicznych i 121 tys. klientów biznesowych.

Meritum Bank ICB S.A., wcześniej Bank Współpracy Europejskiej S.A., działa na polskim rynku od połowy 1990 roku. Meritum Bank kieruje swoją ofertę do średniozamożnych klientów indywidualnych, mikro- i małych firm oraz osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Do najmocniejszych stron oferty Meritum Banku, dedykowanej tym segmentom klientów należą: nowoczesna i przyjazna dla klienta platforma e-bankingowa, konkurencyjna oferta depozytowa, a także bardzo atrakcyjna oferta dla firm mikro.

(ISBnews)

d3ec66b

Podziel się opinią

Share
d3ec66b
d3ec66b