Trwa ładowanie...

Allegro wprowadziło zmiany w kontach klientów. Zupełnie nowa zakładka „kupione”

Allegro wprowadziło istotne zmiany działania kont klientów. Po korekcie systemu komentarzy pod koniec stycznia, teraz przyszła kolej na zakładkę "kupione".

Share
Allegro wprowadziło zmiany w kontach klientów. Zupełnie nowa zakładka „kupione”
Źródło: Eastnews, fot: Piotr Zając/Reporter
d1f1ww4

Allegro wprowadziło istotne zmiany działania kont klientów. Po korekcie systemu komentarzy pod koniec stycznia, teraz przyszła kolej na zakładkę „kupione”. Od kilku dni można już przeglądać swoje zakupy na wiele sposobów. Pojawią się też informacje o nieudanych płatnościach. Dla klientów, którzy robią dużo zakupów to duże ułatwienie.

Pod koniec stycznia Allegro zmieniło zasady komentarzy, ograniczając możliwość komentowania tylko do kupujących i likwidując komentarze neutralne. Można teraz wystawiać tylko pozytywne lub negatywne.

Zmiany wynikają ze zmiany charakteru serwisu - teraz już 85 proc. transakcji dotyczy produktów nowych, w sklepach, a nie jak kiedyś głównie używanych sprzedawanych między użytkownikami. To jest głównym powodem dalszych zmian w serwisie.

d1f1ww4

Kolejnym krokiem, który ma usprawnić zakupy jest zmiana w zakładce „kupione” na koncie klienta. Na liście kupowanych przedmiotów pojawią się przydatne informacje i funkcje, które usprawnią realizację zakupów.

Zakupy zostały pogrupowane tak, że widzimy razem te, znajdujące się w jednej przesyłce od jednego sprzedawcy. Użytkownik ma wyświetloną nazwę sprzedawcy, listę kupionych produktów i wydaną łącznie kwotę.

Istotną zmianą jest wyświetlanie informacji o statusie płatności. Wielu bardziej aktywnych klientów mogło dotąd nie zauważyć, że transakcji nie opłaciło, albo że z jakiegoś powodu płatność się nie udała. Teraz Allegro wyświetli odpowiednią informację, dając możliwość powtórzenia zapłaty.

d1f1ww4

Ważne są też nowe funkcje, umożliwiające sortowanie i filtrowanie listy zakupów. Jest możliwość sortowania po datach, nazwach sprzedających lub kwotach zakupów. Domyślnie włączono pierwszą z wymienionych opcji.

Po kliknięciu w „szczegóły” pojawią się wszystkie informacje dotyczące dostawy, czyli adres, metoda płatności, własny komentarz i dane sprzedającego towar. Historia zakupów obejmuje transakcje zawarte w ciągu ostatnich dwóch lat, a nie jak wcześniej tylko 60 dni.

Z listy można będzie też usunąć te zakupy, których już nie będziemy chcieli już na niej widzieć.

d1f1ww4

Nowa wersja strony wyświetla jedynie zakupy dokonane po 14 listopada 2016 roku. Starsze nadal można przeglądać w poprzedniej wersji zakładki. Ta jest zresztą cały czas dostępna dla tych, których nowa wersja nie przekona.

Na stronie umieszczono również podpowiedzi, które mają ułatwić korzystanie z nowej zakładki. Wystarczy kliknąć link „co daje nam nowy widok listy” w prawym górnym rogu i wtedy ukażą się podpowiedzi do każdej nowej funkcjonalności.

d1f1ww4

Podziel się opinią

Share
d1f1ww4
d1f1ww4