Trwa ładowanie...
dh8icfu

Alma Market prognozuje 7 mln zł jednost. zysku netto w 2016 wobec straty w ub.r.

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Alma Market prognozuje jednostkowe przychody ze sprzedaży w 2016 r. powyżej 900 mln zł, a zysk netto na poziomie 7 mln zł, podała spółka w raporcie. W 2015 r. było to odpowiednio: 958,5 mln zł przychodów i 98,4 mln zł jednostkowej straty netto.

Share
dh8icfu

"Za I kwartał 2016 roku przychody wyniosą powyżej 233 mln zł, a zysk netto powyżej 1 mln zł. Za I półrocze przychody wyniosą powyżej 450 mln zł, a zysk netto powyżej 2 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Na prognozy może wpłynąć osłabienie kursu złotego, wprowadzenie wysokiej stawki podatku od sprzedaży detalicznej, wprowadzenia zakazu handlu w niedziele oraz sprzedaż niektórych aktywów, po cenie niższej niż ich wartość, podano także.

Przedstawione prognozy zakładają stabilizację cen artykułów żywnościowych, brak dalszego pogłębiania się czynników deflacyjnych, poprawę rentowności sklepów, zmniejszanie strat towarowych w sklepach i łańcuchu dostaw, utrzymanie kosztów operacyjnych sklepów na możliwie najniższym poziomie.

dh8icfu

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

(ISBnews)

dh8icfu

Podziel się opinią

Share
dh8icfu
dh8icfu