Trwa ładowanie...
dm5tgj2

Alstom odwołuje się od decyzji PGE ws. wyboru wykonawcy dla bloków w Opolu (opis)

25.11. Warszawa (PAP) - Alstom odwołuje się od decyzji PGE o wyborze oferty konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa na wykonawcę dla bloków w Opolu -...

Share
dm5tgj2

25.11. Warszawa (PAP) - Alstom odwołuje się od decyzji PGE o wyborze oferty konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa na wykonawcę dla bloków w Opolu - poinformował Alstom w komunikacie prasowym.

"W dniu dzisiejszym, zgodnie z przyjętą procedurą przetargową, Alstom złożył stosowny protest na decyzje Zamawiającego i oczekuje na jego rozpatrzenie" - napisano w komunikacie.

PGE Elektrownia Opole 17 listopada poinformowała o uznaniu oferty konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym.

dm5tgj2

Poinformowano wtedy, że z przyczyn formalnych postanowiono odrzucić ofertę konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. Polska i Alstom Power Systems GmbH.

PGE podawała wcześniej, że wartość ofert to 9,3-9,4 mld zł netto. Konsorcjum, w skład którego wchodzą Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa zaproponowało cenę 11.558.310.000 zł brutto.

PGE podała, że po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedmiot umowy realizowany będzie w formule EPC (engineering, procurement, construction - projektowanie, dostawa, budowa, rozruch, przekazanie do eksploatacji, serwis w okresie gwarancyjnym).

PGE Elektrownia Opole wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia Polecenia Rozpoczęcia Prac w odniesieniu do Bloku 5 oraz w terminie 62 miesięcy od dnia wystawienia Polecenia Rozpoczęcia Prac w odniesieniu do Bloku 6.

dm5tgj2

PGE podała, że bloki 5 i 6 o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne będą opalane węglem kamiennym. Ich sprawność netto ma wynieść min. 45,5 proc., a emisja CO2 ok. 745 kg/MWh. Średnio przez pierwsze 10 lat zakładany stopień wykorzystania mocy ma wynieść ok. 80 proc., a zakładana produkcja energii elektrycznej netto ok. 11,1 TWh rocznie.

Planowanym terminem oddania do eksploatacji bloku 5 jest IV kwartał 2016 r., a bloku 6 - 2017 rok.(PAP)

pel/ osz/

dm5tgj2

Podziel się opinią

Share
dm5tgj2
dm5tgj2