Trwa ładowanie...

Amazon - podwyżki pensji w Polsce

Amerykański gigant Amazon zapowiedział podwyżki w Centrach Logistyki w Polsce. Od września pracownicy będą zarabiać nawet o 16,7 proc. więcej.

Share
Amazon - podwyżki pensji w Polsce
Źródło: iStock.com
d2g4cps

Koncern poinformował, że już od 1 września wszyscy pracownicy w Polsce mogą liczyć na podwyżki pensji nawet o 16,7%. Na większe wynagrodzenie będą mogli liczyć również pracownicy sezonowi, których firma planuje zatrudnić w okresie tegorocznego świątecznego sezonu. Amazon poinformował, że te zmiany spowodowane są corocznym przeglądem wynagrodzeń.

W zależności od stażu, pracownicy poziomu początkowego otrzymają od 17,5 do 19,5 zł/godz., a kierownicy zespołów od 22,5 do 24,5 zł/godz. Dyrektor HR w polskim oddziale Amazon Marta Dworowska wskazała, że poza wynagrodzeniem podstawowym osoby w Amazon otrzymują premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15% wynagrodzenia.

d2g4cps

- Amazon oferuje nie tylko konkurencyjne płace, ale też bardzo atrakcyjne świadczenia, takie jak darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki za 1 zł oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez ponad 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. zł na kursy zawodowe i szkolenia – powiedziała PAP Dworowska.

Związkowcy z zakładu Amazona utrzymują, że podwyżki pensji nie rozwiążą problemu w firmie. Pracownicy od dłuższego czasu skarżą się na warunki i wzmożone tempo pracy.
3 sierpnia związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej i Solidarności wysłali list do Stevena Harmana – wiceprezesa ds. Operacyjnych na Europę. "Polscy pracownicy są traktowani przedmiotowo, a normy wydajnościowe zostały ustalone na poziomie, który zagraża ich zdrowiu i życiu" – napisali w liście.

W Polsce spółka Amazon działa od 2014 roku. Firma stworzyła 5 Centrów Logistyki E-Commerce: w Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu Kołbaskowie koło Szczecina.

d2g4cps

Podziel się opinią

Share
d2g4cps
d2g4cps