Trwa ładowanie...

Amazon stworzy 10 tys. nowych miejsc pracy dla Polaków

Gigant handlowy zwiększył liczbę stałych pracowników w Polsce do 18 tys. Jest to wzrost o 2 tys. osób, które zatrudnione zostały w różnych działach i na różnych szczeblach w Amazonie. Oprócz tego koncern planuje stworzyć 10 tys. sezonowych etatów na okres przedświąteczny.

Amazon stworzy nowe miejsca pracy dla PolakówAmazon stworzy nowe miejsca pracy dla PolakówŹródło: Getty Images, fot: Chesnot
dkbt63w
dkbt63w

Święta zbliżają się coraz większymi krokami, dlatego Amazon chce przygotować swoje magazyny na sezonowe oblężenie. Koncern wytworzy około 10 tys. miejsc pracy dla Polaków - czytamy w PAP.

Rekrutacja już się rozpoczęła, a praca dotyczy centrów logistycznych w całym kraju. Amazon oferuje podstawę 20 zł brutto za godzinę oraz dla pracowników sezonowych pracujących od 8 listopada do 26 grudnia przygotował świąteczny dodatek w wysokości 4 zł brutto za godzinę. Oznacza to, że łączna stawka dla osób zatrudnionych przed świętami wyniesie 24 zł brutto.

Oprócz 10 tys. sezonowych etatów, koncern zwiększył liczbę stale zatrudnionych pracowników o 2 tys. - Od wielu lat jesteśmy aktywni na polskim rynku i z radością ogłaszamy, że nasz zespół powiększył się do 18 tys. pracowników - mówił Marian Sepesi, regionalny dyrektor ds. operacji na Europę Środkowo-Wschodnią.

Zakaz handlu do zawieszenia? "To konieczne, by nie było zwolnień"

Pracownicy stali mają różne kompetencje i doświadczenia. Są to m.in. pracownicy działów operacyjnych, inżynierowie, menedżerowie czy eksperci ds. rozwiązań chmurowych.

dkbt63w

Koncern stworzył w Polsce 9 miejsc logistycznych, w których zatrudnia pracowników. Są to Centra Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, dwa na Bielanach Wrocławskich, Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach. Oprócz tego działa jeszcze Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dkbt63w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkbt63w