Trwa ładowanie...
d4c7a3e

Rewolucja w płatnościach. W sklepach Amazon Go klienci zapłacą odciskiem dłoni

Amazon rozkręca rewolucję w swoich sklepach. Klienci nie będą już potrzebować aplikacji, z której korzystali, aby opłacić zakupy. Gigant wprowadza rozwiązanie, jakim jest płatność przez odcisk dłoni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amazon wprowadza płatność przez odcisk dłoni
Amazon wprowadza płatność przez odcisk dłoni (Materiały prasowe, Fot: Amazon)
d4c7a3e

Płatność przez odcisk dłoni można już realizować przez usługę Amazon One w dwóch samoobsługowych sklepach amerykańskiego giganta. Markety położone są w Seattle, jednak Amazon chce spopularyzować rozwiązanie i rozpowszechnić je na więcej placówek.

Przy pierwszych zakupach klienci sklepu mogą na miejscu zeskanować swój odcisk dłoni, a ten zostanie powiązany z unikalnym kontem w sklepie oraz z ich kartą kredytową. Dzięki temu następne płatności będą wymagały jedynie zeskanowania dłoni przy bramkach prowadzących do sklepu.

W sklepach samoobsługowych Amazon Go nie są zatrudniani pracownicy - funkcjonuje tam jednak system kamer i czujników, które monitorują zakupy klienta w sklepie i obciążają jego konto przy wyjściu.

d4c7a3e

Koniec z bramkami na autostradach. Resort podaje szczegóły

Koncern chce rozpowszechnić swoją technologię na zewnętrzne firmy. Wskazuje również na inne korzyści, jakie mogą wyniknąć z wprowadzenia innowacji. Amazon zauważa, że technologia może być przydatna w weryfikowaniu tożsamości osób przy wejściu do biura lub przy imprezach masowych takich jak choćby mecze na stadionie. Nie wymagałoby to kupowania biletu czy posiadania imiennych identyfikatorów - wystarczyłby odcisk dłoni.

Koncern poinformował, że już niedługo technologia Amazon One zostanie udostępniona także w należących do firmy samoobsługowych sklepach osiedlowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c7a3e

Podziel się opinią

Share
d4c7a3e
d4c7a3e