Trwa ładowanie...
d14qnm2

Ambasada RP w Madrycie: interwencja ws. "polskiego obozu koncentracyjnego" (komunikat)

...

d14qnm2
d14qnm2

02.03. Warszawa - Ambasada RP w Madrycie informuje:

MADRYT: Skuteczna interwencja Ambasady RP w sprawie "polskiego obozu koncentracyjnego".

W dniu 29 lutego br. Kanał 5 hiszpańskiego Radio Państwowego (R5 RNE) wyemitował audycję w ramach programu "Asunto del día" ("Sprawa dnia") pt. "Ujawnienie sekretnych dokumentów Watykanu". W rozmowie redaktora prowadzącego z korespondentem RNE w Rzymie Inaki Díez, z ust tego ostatniego padło zdanie o "więźniach polskiego obozu koncentracyjnego". Po interwencji rzecznika prasowego Ambasady RP w Madrycie szefostwo Kanału 5 RNE zmieniło zapis elektroniczny rozmowy, wycinając nieprawdziwe i obraźliwe dla Polaków sformułowanie, wyrażając przy tym ubolewanie i zrozumienie co do niestosowności użytego określenia.

W hiszpańskich mediach co jakiś czas pojawiają się określenia "polski obóz koncentracyjny", które po interwencjach Ambasady RP są jednak natychmiast korygowane. Stosowanie tego rodzaju zwrotu wynika na ogół z chęcią posłużenia się nieuprawnionym skrótem myślowym lecz również z ignorancji i niewiedzy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d14qnm2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14qnm2