Trwa ładowanie...
dws1ktn
dws1ktn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Analityk: w czwartek lekkie osłabienie złotego wobec większości walut

W trakcie czwartkowej sesji obserwowaliśmy lekkie osłabienie złotego wobec większości zagranicznych walut - spadek o ok. 0,7 proc. - ocenił analityk domu maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Konrad Ryczko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dws1ktn

Ok. godz. 18.15 za euro trzeba było zapłacić 4,27 zł, za dolara 3,77 zł, za franka szwajcarskiego 3,90 zł, a za funta 5,47 zł.

Ryczko wskazał, że wyjątek stanowiło zestawienie USD/PLN, gdzie złoty umacniał się o ok. 0,8 proc. "Złoty nie zareagował znacząco na krajowe dane dotyczące sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. Zgodnie z założeniami okazały się one lepsze od oczekiwań, które i tak bazowały na potencjalnym wzroście dynamik wspartych czynnikami sezonowymi" - dodał analityk.

W ocenie analityka domu maklerskiego mBanku Kamila Maliszewskiego sesja na rynku złotego została w czwartek zdominowana przez wczorajsze posiedzenie Fed, które doprowadziło do drastycznego odwrócenia nastrojów na USD/PLN. "Po przełamaniu okolic 3,82 otworzyła się obecnie droga do większego osłabienia amerykańskiej waluty, które może sprowadzić kurs USD/PLN w okolice 3,70" - wskazał.

dws1ktn

Dodał, że PLN zyskiwał w czwartek także nieznacznie w stosunku do euro. "Polskiej walucie pomogły kolejne dobre dane z polskiej gospodarki, tym razem o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Wzrost w obu kategoriach okazał się wyższy od rynkowych prognoz, a dodatkowa perspektywa przyspieszenia konsumpcji po wprowadzeniu programu 500 plus powoduje, że perspektywy sprzedaży detalicznej rysują się w optymistycznych barwach" - zaznaczył.

Maliszewski podkreślił, że bardzo silną sesję miał w czwartek brytyjski funt, który powraca w okolice 5,50. "Jednak trudno wiązać ten ruch z posiedzeniem Banku Anglii, które nie przyniosło dziś żadnych nowych informacji. Również posiedzenie Banku Szwajcarii nie przyniosło nowych informacji i kurs CHF/PLN powinien w tej sytuacji pozostawać stabilny w najbliższych dniach(...)" - ocenił.

dws1ktn

Podziel się opinią

Share

dws1ktn

dws1ktn