Trwa ładowanie...

Analizy Online: fundusze emerytalne we wrześniu na minusie

Jednostki wszystkich funduszy emerytalnych straciły we wrześniu na wartości - podały w komunikacie Analizy Online. Głównym powodem spadków był kryzys finansowy w USA.
Share
Analizy Online: fundusze emerytalne we wrześniu na minusie
Źródło: Jupiterimages
d1z9xdf

"Wrzesień nie był łatwym miesiącem dla podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wynikało to głównie z uwagi na szereg negatywnych informacji płynących z zagranicy, takich jak: bankructwo czwartego największego amerykańskiego banku inwestycyjnego Lehman Brothers, przejęcie banku Wachovia przez Citigroup czy bankructwo Washington Mutual" - napisano w komunikacie.

"Taki stan rzeczy sprawił, że sytuacja na polskich, jak i światowych rynkach była bardzo niepewna i nieprzyjazna dla inwestorów" - czytamy dalej.

Jak poinformował portal, we wrześniu jednostki wszystkich funduszy emerytalnych straciły na wartości średnio 1,8 proc. - to ponad trzykrotnie więcej niż w sierpniu (0,5 proc.). Najlepiej poradził sobie fundusz OFE Polsat, którego jednostka straciła na wartości 1,2 proc.

Polecamy: » Aktualne notowania OFE » Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata » Forum poświęcone emeryturom

d1z9xdf

W minionym miesiącu średnią stopę zwrotu "pokonało" w sumie 7 funduszy emerytalnych. W czołówce, tuż za OFE Polsat, z ujemnymi stopami zwrotu na poziomie 1,53 proc., 1,6 proc. i 1,63 proc. uplasowały się odpowiednio: Allianz Polska OFE, AXA OFE oraz OFE Skarbiec-Emerytura.

Najsłabiej wypadły największe fundusze ING OFE oraz Commercial Union OFE, których jednostki straciły w ciągu miesiąca na wartości odpowiednio: 2,18 proc. i 2,15 proc. Niewiele lepiej poradził sobie fundusz OFE Warta, którego jednostka straciła na wartości 1,98 proc.

Spółka Analizy Online jest niezależną firmą informatyczną, zajmującą się monitoringiem rynku polskich i zagranicznych instytucji zbiorowego lokowania środków: funduszy inwestycyjnych, emerytalnych oraz ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.

d1z9xdf

Podziel się opinią

Share
d1z9xdf
d1z9xdf