Trwa ładowanie...

Armia chce szkolić ochotników. Trwa nabór

Niemal o jedną trzecią armia zamierza zwiększyć liczbę szkolonych osób.

Armia chce szkolić ochotników. Trwa nabór
dp7kuvk
dp7kuvk

Armia chce w tym roku zwiększyć liczbę przygotowanych osób - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Niemal o jedną trzecią może się zwiększyć liczba ochotników, którzy zostaną przeszkoleni przez wojsko. To odpowiedź armii na zainicjowaną przez wicepremiera Tomasza Siemoniaka propozycję rejestrowania w WKU chętnych do odbycia podstawowego szkolenia wojskowego, a także rezerwistów chcących wziąć udział w ćwiczeniach.

Oferta ta została skierowana głównie do członków organizacji paramilitarnych, którzy dotychczas zdobywali takie umiejętności poza wojskiem. Sztab Generalny przygotował projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia liczby osób, które w 2015 roku mogą być powołane do czynnej służby wojskowej.

Według ppłk Marka Pietrzaka z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, nowelizacja umożliwi przeszkolenie w służbie przygotowawczej ok. 9 tys. ochotników oraz powołanie na ćwiczenia ponad 13,9 tys. żołnierzy rezerwy.

Pierwotnie Sztab Generalny ustalił na ten rok limit ochotników powołanych na szkolenie podstawowe na 5,7 tys., a liczbę rezerwistów powołanych na ćwiczenia na 12 tys. osób.

dp7kuvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp7kuvk