Trwa ładowanie...

Armia ma olbrzymią ilość najnowocześniejszego sprzętu - zapewnia szef MON. Opozycja: "to kabaret"

Macierewicz jest z dumny z siebie i z armii. Wypomina poprzednikom tłumienie patriotyzmu i chwali się "olbrzymią ilością najnowocześniejszego sprzętu", jaką miało dostać wojsko. Poprzednicy i internauci widzą sprawę inaczej.

Armia ma olbrzymią ilość najnowocześniejszego sprzętu - zapewnia szef MON. Opozycja: "to kabaret"Źródło: East News, fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d3odkkv
d3odkkv

Antoni Macierewicz jest przekonany, że świetnie się sprawdza w fotelu ministra obrony narodowej. Według niego świadczy o tym wynik środowego głosowania nad wotum nieufności - za jego odwołaniem było 190 posłów, przeciw 238 przy 14 wstrzymujących się.
- Czułem powtórzenie mandatu do realizacji tego programu, który realizujemy przez ostatnie 18 miesięcy. Programu wzmacniania polskiej armii, programu rekonstrukcji tej armii, programu sprawiania, żeby Polska mogła w przyszłości dysponować taką siłą, która zagwarantuje nam samodzielną możliwość zapewnienia polskim rodzinom bezpieczeństwa - powiedział minister w programie "Bez retuszu" wyemitowanym w niedzielę wieczorem.

Zdaniem Antoniego Macierewicza "armia jest dzisiaj z narodem" - w przeciwieństwie do czasów, gdy rządzili poprzednicy, którzy - jak wskazywał szef MON - "tłumili naturalny polski patriotyzm".
- Sposób kształcenia kadr był taki, że ten naturalny polski patriotyzm był tłumiony, był pogardzany, był ustawiany w kącie. W sztabie generalnym wisiały jeszcze zdjęcia Rokossowskiego i innych sowieckich generałów, jako patronów, którzy mieli być wzorem dla polskich oficerów – mówił minister. - Dzisiaj polska armia to jest armia, w której poza wojskami operacyjnymi są także Wojska Obrony Terytorialnej, które są zdolne do organizowania społeczności lokalnej, do skutecznego oporu i skutecznego działania wtedy, gdyby zagroziło nam niebezpieczeństwo - dodał.

Zdaniem Antoniego Macierewicza, dziś armia na powrót związana jest ze społeczeństwem.
- Uzyskała olbrzymią ilość nowego, najnowocześniejszego sprzętu - stwierdził (niedawno w WP pisaliśmy ko kontrowersyjnych pomysłach ministra).

Wywołani do odpowiedzi poprzednicy zareagowali szybko - Tomasz Siemoniak, szef MON w rządzie PO-PSL, nie szczędzi ostrych słów krytyki pod adresem następcy.

Wypowiedź Antoniego Macierewicza poruszyła także internautów, którzy w emocjonalnych słowach komentowali jego wystąpienie.

d3odkkv

mīla: To zakrawa naprawdę na mitomanię...ten człowiek ma w swych rękach armię

Adam Banasiuk: patrzę i nie wierzę co za brednie gada @Macierewicz? jaki nowy sprzęt? może Leosie przerzucone pod Warszawę to uznał za nowy sprzęt...

Niektórzy internauci zwracają uwagę, że dzisiejsza opozycja nie pozostaje bez winy.

Inni wypominają, że modernizacją armii można było się zająć już dawno.

d3odkkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3odkkv