Trwa ładowanie...
d2b08os

ARP dostrzega 'realną' możliwość porozumienia restrukturyzacyjnego z Hawe

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) dostrzega "realną" możliwość zawarcia porozumienia restrukturyzacyjnego z Hawe, poinformowała Agencja.

Share
d2b08os

"Cieszymy się, że kluczowe warunki porozumienia zostały uzgodnione. To daje realną możliwość zawarcia porozumienia restrukturyzacyjnego, do którego konsekwentnie dąży ARP. Liczymy, że uzgodnione warunki zostaną dotrzymane i potwierdzone podpisanym 5 października term sheet. Mamy także nadzieję na udział pozostałych wierzycieli w porozumieniu restrukturyzacyjnym" - napisała w oświadczeniu rzecznik prasowy ARP Joanna Zakrzewska.

Wcześniej Hawe podało, że pozostaje w negocjacjach z ARP oraz Alior Bankiem - strony uzgodniły podstawowe warunki porozumienia oraz określiły, iż term sheet opisujący te warunki oraz harmonogram dalszych działań zostanie podpisany w poniedziałek, 5 października.

Wcześniej we wrześniu ARP i Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (najwięksi wierzyciele spółek z GK Hawe) podpisały krótkoterminowe porozumienie o charakterze standstill ze spółkami z Grupy Hawe. W związku z tym Hawe poinformowało, że odstąpiło od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Później do umowy standstill przystąpił także Alior Bank.

d2b08os

Zgodnie z umową standstill, ostateczne porozumienie określające warunki i terminy spłaty zadłużenia wobec wierzycieli przez spółki z grupy Hawe miały zostać zawarte do 30 września.

Hawe nie wykupiło w ostatnim czasie obligacji o wartości ok. 40 mln zł. Ponadto zwrotu łącznie 95 mln zł domagały się wcześniej od grupy ARP i Alior Bank.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

ARP to spółka Skarbu Państwa, której strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. ARP wspiera rozwój przedsiębiorstw udzielając im pożyczek na zasadach komercyjnych. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d2b08os

Podziel się opinią

Share
d2b08os
d2b08os