Trwa ładowanie...
d2qhd2q

Asseco kupiło hiszpańską spółkę za 3,95 mln euro

14.9.Warszawa (PAP) - Asseco kupiło 85 proc. akcji hiszpańskiej spółki Terminal Systems za 3,95 mln euro, która specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów...

d2qhd2q
d2qhd2q

14.9.Warszawa (PAP) - Asseco kupiło 85 proc. akcji hiszpańskiej spółki Terminal Systems za 3,95 mln euro, która specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych dla firm transportowych - podało Asseco Poland w poniedziałkowym komunikacie.

"Produkty spółki obejmują między innymi systemy wspomagające sprzedaż biletów i odprawę pasażerów, oprogramowanie stanowisk samodzielnej odprawy pasażerów, systemy zarządzania obsługą naziemną w portach lotniczych oraz systemy zarządzania jakością" - dodano.

Spółka zatrudnia 19 osób. W 2008 roku Terminal Systems osiągnęła przychody w wysokości 2,2 mln euro, a rentowność operacyjna spółki kształtowała się na poziomie blisko 40 proc.

"Nabycie spółki Terminal Systems jest kontynuacją budowy mocnej grupy regionalnej Asseco South Western Europe, działającej w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Włoszech. W lutym br. Asseco nabyło 55 proc. akcji w spółce Raxon Informatica SA z siedzibą w Madrycie, obecnie działającej pod nazwą Asseco Spain SA" - napisano w komunikacie.

Zakup akcji został sfinansowany ze środków własnych Asseco.(PAP)

pif/ gor/

d2qhd2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qhd2q