Trwa ładowanie...
d29iq03

Atak na polskich żołnierzy (komunikat)

...

d29iq03
d29iq03

10.08. Warszawa - Rzecznik Prasowy Dowództwa Operacyjnych Sił Zbrojnych informuje:

Zorganizowana grupa talibów przeprowadziła atak na polskich żołnierzy w Afganistanie. W wyniku kontaktu ogniowego rannych zostało 4 polskich żołnierzy. Kolejny z Polaków jest obecnie uznawany za zaginionego.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia br. w dystrykcie Ajiristan w północno-zachodniej części prowincji Ghazni. W ramach prowadzonej w dystrykcie operacji pod kryptonimem "Over the Top" polsko-afgański patrol pieszy został zaatakowany przez grupę talibów. Doszło do intensywnej wymiany ognia, w wyniku którego zostali ranni polscy żołnierze. W trakcie prowadzonych działań operacyjnych jeden z żołnierzy uznany został za zaginionego. Obecnie trwają poszukiwania, w których udział biorą żołnierze Polskich Sił Zadaniowych i Afgańskich Sił Bezpieczeństwa. Rodziny żołnierzy zostały powiadomione o zdarzeniu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kno/

d29iq03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29iq03